Język polskiJęzyk angielskiJęzyk francuskiJęzyk ukraińskiJęzyk niemieckiJęzyk migowy

Art4Ukraine to inicjatywa zainicjowana przez Innovators for Ukraine dla wysiedlonych artystów i rzemieślników ukraińskich we Wrocławiu, aby łączyć się, współpracować, uczyć się i wymieniać pomysłami w zakresie sprzedaży swoich dzieł. W ostatnim tygodniu lipca i pierwszym tygodniu sierpnia 2022 roku zespół zorganizował kilka warsztatów, na których w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu spotkało się około 20 artystek i rzemieślniczek.

?Wierzymy, że zbliżanie ludzi do współpracy pomaga im być silniejszymi i osiągać lepsze wyniki? ? powiedział Eric Braun, współzałożyciel Innovators for Ukraine.

Na pierwszej sesji artyści poznali się i podzielili swoimi pracami i stylami artystycznymi. Następnie wszyscy mieli za zadanie zbadać rynek i przeanalizować gdzie podobne dzieła sztuki i rzemiosło są sprzedawane we Wrocławiu i w jakiej cenie.

Podczas przeglądu badań rynkowych zespół przyjrzał się, w jaki sposób ich produkty artystyczne zaspokajają potrzeby i pragnienia klientów, aby móc zidentyfikować wszelkie zmiany, które mogą chcieć wprowadzić w swoich produktach lub w sposobie ich sprzedaży. We współpracy z Fundacją Ukraina i Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW) artyści dowiedzieli się, jak tworzyć i prowadzić własny biznes w Polsce.

Na koniec projektu pokaz prac, w którym wzięło udział 30-40 osób z lokalnej społeczności, z czego część była transmitowana na żywo na:
https://Instagram/In4Ukraine .

Innovators for Ukraine dziękują Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu za gościnność i hojność we wspieraniu artystów i rzemieślników społeczności ukraińskiej.