PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

W Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej działają trzy dyskusyjne kluby książki, które są włączone do rozbudowanej sieci Dyskusyjnych Klubów Książki, objętej patronatem Instytutu Książki i funkcjonującej na terenie całego kraju. Spotkania mają charakter otwarty – może na nie przyjść każdy. Nie ma zapisów i zobowiązań. Nie trzeba też koniecznie dyskutować, można się przysłuchiwać wymianie zdań innych uczestników. Często spotkania klubowe mają charakter wieczoru autorskiego, kiedy zapraszani są goście specjalni – pisarze, podróżnicy, znawcy...
DKKK kryminal net


DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI KRYMINALNEJ „ZBRODNIA WE WTOREK”

Gromadzi fanów jednego z najbardziej popularnych i lubianych gatunków literackich. Dyskusje są zwykle sproblematyzowane – konkretna książka lub kilka publikacji to zazwyczaj pretekst do rozmowy na temat szerzej pojętego zagadnienia, np. profilu mordercy czy funkcjonowania jakiegoś motywu literackiego.   

DKKZ zekranizowane net

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI ZEKRANIZOWANEJ

Klubowicze spotykają się w drugie środy miesiąca, by porozmawiać o tytule mającym swoją adaptację filmową lub serialową. Najważniejsza na naszych spotkaniach jest miła, luźna atmosfera, a ekranizacja książki daje dodatkowo szerokie pole do dyskusji i porównań. Kolejnych emocji naszym rozmowom dodaje odwieczne pytanie o wyższość książki nad jej adaptacją lub odwrotnie.

wykolejeni net

DYSKUSYJNY KLUB KOMIKSU WYKOLEJENI

Klub powstał w 2018 r. i od tej pory, nieprzerwanie, łączy osoby spragnione rozmów o wartościowych komiksach, powszechnie nazywanych „powieścią graficzną”.
Spotykamy się raz w miesiącu; na bieżąco wybieramy omawiane tytuły. Sięgamy zarówno po nowości, jak i komiksy długo obecne na polskim rynku.
Współpracujemy z wrocławską Księgarnią Hiszpańską, w której toczą się nasze dyskusje. Popularyzujemy komiks również poza spotkaniami klubu.