W Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej działają trzy dyskusyjne kluby książki, które są włączone do rozbudowanej sieci Dyskusyjnych Klubów Książki, objętej patronatem Instytutu Książki i funkcjonującej na terenie całego kraju. Spotkania mają charakter otwarty – może na nie przyjść każdy. Nie ma zapisów i zobowiązań. Nie trzeba też koniecznie dyskutować, można się przysłuchiwać wymianie zdań innych uczestników. Często spotkania klubowe mają charakter wieczoru autorskiego, kiedy zapraszani są goście specjalni – pisarze, podróżnicy, znawcy...
Gromadzi fanów jednego z najbardziej popularnych i lubianych gatunków literackich. Dyskusje są zwykle sproblematyzowane – konkretna książka lub kilka publikacji to zazwyczaj pretekst do rozmowy na temat szerzej pojętego zagadnienia, np. profilu mordercy czy funkcjonowania jakiegoś motywu literackiego.
Klubowicze spotykają się w drugie środy miesiąca, by porozmawiać o tytule mającym swoją adaptację filmową lub serialową. Najważniejsza na naszych spotkaniach jest miła, luźna atmosfera, a ekranizacja książki daje dodatkowo szerokie pole do dyskusji i porównań. Kolejnych emocji naszym rozmowom dodaje odwieczne pytanie o wyższość książki nad jej adaptacją lub odwrotnie.
Klub powstał w 2018 r. i od tej pory, nieprzerwanie, łączy osoby spragnione rozmów o wartościowych komiksach, powszechnie nazywanych „powieścią graficzną”.
Spotykamy się raz w miesiącu; na bieżąco wybieramy omawiane tytuły. Sięgamy zarówno po nowości, jak i komiksy długo obecne na polskim rynku.
Współpracujemy z wrocławską Księgarnią Hiszpańską, w której toczą się nasze dyskusje. Popularyzujemy komiks również poza spotkaniami klubu.
