PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

W Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej działają trzy dyskusyjne kluby książki, które są włączone do rozbudowanej sieci Dyskusyjnych Klubów Książki, objętej patronatem Instytutu Książki i funkcjonującej na terenie całego kraju. Spotkania mają charakter otwarty – może na nie przyjść każdy. Nie ma zapisów i zobowiązań. Nie trzeba też koniecznie dyskutować, można się przysłuchiwać wymianie zdań innych uczestników. Często spotkania klubowe mają charakter wieczoru autorskiego, kiedy zapraszani są goście specjalni – pisarze, podróżnicy, znawcy...

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI KRYMINALNEJ „ZBRODNIA WE WTOREK”

Gromadzi fanów jednego z najbardziej popularnych i lubianych gatunków literackich. Dyskusje są zwykle sproblematyzowane – konkretna książka lub kilka publikacji to zazwyczaj pretekst do rozmowy na temat szerzej pojętego zagadnienia, np. profilu mordercy czy funkcjonowania jakiegoś motywu literackiego.   


DYSKUSYJNY KLUB AUDIOBOOKA

Klub jest prowadzony przez Oddział Książki Mówionej, a więc jego członkowie i uczestnicy spotkań mają dostęp do audiobooków. Tematyka dyskutowanych publikacji jest bardzo urozmaicona, ale obok treści przedmiotem rozmowy może się stać również sposób interpretacji utworu przez lektora.