Język polskiJęzyk angielskiJęzyk francuskiJęzyk ukraińskiJęzyk niemieckiJęzyk migowy
Przynależność do naszej Biblioteki oznacza od niedawna również możliwość korzystania z zasobów Academiki, czyli cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych. Academica udostępnia zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy. W sumie 611 446 dokumentów.

Nasi Czytelnicy mogą korzystać także z tych zasobów Academiki, które nie są dostępne dla wszystkich (bo są w niej także publikacje znajdujące się już w domenie publicznej), czyli z umieszczonych wśród zasobów Academiki publikacji objętych prawem autorskim. Są one dostępne na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica. Jedną z nich jest Dolnośląska Biblioteka Publiczna.

Żeby z tych publikacji skorzystać, należy zalogować się w CWPN Academica na terminalu znajdującym się w Czytelni (II piętro). Logowanie odbywa się za pomocą indywidualnych danych dostępowych: loginu, bądącego numerem karty bibliotecznej oraz hasła.
Wszystkich zainteresowanych tymi wypożyczeniami, a przede wszystkim sposobem korzystania z nich, odsyłamy na stronę Academiki, czyli tutaj >>, oraz do Regulaminu CWPN Academica >>. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Działu Informacji DBP pod numerem telefonu 71 33 52 236 lub mailowo ? .