pn. #Solidarni z Ukrainą

Organizator: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu

Miejsce: Wrocław

Czas: 2 czerwca 2022 roku, godz. 10.00?14.15

godz. 09.45?10.00 Rejestracja uczestników

CZĘŚĆ PIERWSZA, godz. 10.00?11.30

Otwarcie Forum ? Andrzej Tyws, Dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu

Dolnośląskie biblioteki w liczbach. Prezentacja infograficzna ? Izabela Drapała, Renata Słonik, instruktorki Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu

System biblioteczny Alfios. Prezentacja oferty ? Jakub Salamon, Architekt Systemów Bibliotecznych, Trzecia Strona

Przerwa kawowa

CZĘŚĆ DRUGA, godz. 12.15?14.15

Wsparcie psychologiczne dla uchodźców. Rola literatury ? Justyna Ziółkowska, psycholog, dr hab. nauk społecznych

Dopomoga w Bibliotece na Dworcu ? Daria Waszczuk, kierownik Filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu

Zakończenie FORUM

PRELEGENTKI

Justyna Ziółkowska ? adiunkt w Katedrze Nauk Humanistycznych SWPS we Wrocławiu oraz kierownik ?Specjalizacji z psychologii klinicznej?. Autorka i współautorka licznych artykułów naukowych. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje na analizie dyskursu praktyk medycznych, doświadczenia choroby psychicznej oraz myśli i zachowań samobójczych. Pomysłodawczyni i współautorka bajki terapeutycznej ?Ola, Borys i nowi przyjaciele?, publikacji pomyślanej i napisanej z myślą o ukraińskich dzieciach w celu wsparcia ich w nowej, trudnej sytuacji wojennej.

Daria Waszczuk ? starszy kustosz, absolwentka IBiIN na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 2010-2011 wykładowca na Studiach Podyplomowych w Centrum Edukacji Nauczycielskiej we Wrocławiu. Współtwórca Niewidzialnej Biblioteki. Pomysłodawczyni i twórca Mangi Cafe ? klubu zrzeszającego miłośników komiksu japońskiego. Od maja 2017 roku kierownik Filii MBP na Dworcu. Prywatnie właścicielka 3 kotów i psa, miłośniczka Francji.

Program w PDF