PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

Od 2012 roku podczas Targów wręczana jest Nagroda Wydawnicza Silesiana za publikację, która treścią, osobą autora i/lub formą edytorską najlepiej promuje Dolny Śląsk i stanowi wizytówkę regionu. Dziś odbyło się uroczyste wręczenie nagród za rok 2019, 2020 i rok 2021. Jako nagrodę wręczone zostały obrazy autorstwa Pauliny Mager.
 

2019

Nagroda dla TUiTAM:
Marta Miniewicz, Powiat Wrocławski - przewodnik rodzinny.

Za pomysł i przemyślną treść, osobę Autorki, jak i specyficzną formę edytorską, opracowaną graficznie zgodnie z przewodnikowskim zamysłem i znakomicie promującą Powiat Wrocławski.

Wyróżnienie dla Ad Rem:
Agata Szmigrodzka, Lubolud czyli opowieść o końcu mrocznego świata.

Za perfekcyjną szatę graficzną, atrakcyjny i przemyślany projekt łączący się z niezwykłym i ponadczasowym przekazem o ludzkim losie, przeznaczeniu oraz walce ze złem.

2020

Nagroda dla Towarzystwa Ziemi Głogowskiej:
Antoni Bok, Jerzy Dymytryszyn, Marek Robert Górniak, Andrzej Sadowski i ks. Rafał Zendran, Kolegiata w Głogowie. Historia. Odbudowa. Zabytek.

Za najwyższy poziom treści oraz formy tej niezwykłej publikacji, edytorską staranność, dbałość i troskę o detale. W efekcie całość uświadamia wielką historię niezwykle ważnej dla Dolnego Śląska głogowskiej kolegiaty oraz nakład talentu, wysiłku i pracy włożony w jej odbudowę.

Wyróżnienie dla Wydawnictwa Wielka Izera:
Marcin Wawrzyńczak, Podróżnicy w Górach Olbrzymich. Antologia tekstów źródłowych.

Za fantastyczne opracowanie książki dla miłośników Karkonoszy oraz Gór Izerskich. Jakość edytorska łączy się tu z niezwykłą treścią i zachęca wszystkich czytelników do odwiedzenia Karkonoszy.

2021

Nagroda dla Wydawnictwa OVO:
Park Grabiszyński. Miejska puszcza.

Za interesujące opracowanie publikacji, złożonej z tekstów, obrazów i map, przedstawiającej inne oblicze Wrocławia. Za uwidocznione w albumie połączenie wielu sił oraz talentów autorskich i artystycznych współzależnych albo uzależnionych od Parku Grabiszyńskiego.

Wyróżnienie dla Moonshine:
M&M Dziczkowscy i in., Baśnie i legendy Gór Złotych.

Za niezwykłą edycję przenoszącą czytelnika do świata baśni, za wspaniałe ilustracje oraz bogatą, połyskującą złotem ale spójną z treścią szatę graficzną tej nadzwyczajnej książki.