Język polskiJęzyk angielskiJęzyk francuskiJęzyk ukraińskiJęzyk niemieckiJęzyk migowy

Budynek A, Rynek 58, II piętro, pok. 24
tel. 71 33-52-253; e-mail:


Czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki: 10:30 - 18:30
w środy i soboty: 10:30 - 15:30

(wszystkie soboty lipca i sierpnia: nieczynne)


Kierownik: mgr Dagmara Batóg

Zaletą Biblioteki Popularnonaukowej jest udostępnianie w jednym pomieszczeniu książek i czasopism. Biblioteka oferuje jeden z największych w mieście - darmowy dostęp do najpopularniejszych gazet, tygodników i miesięczników bieżących. Tutaj także poczytamy zamówione czasopisma archiwalne oraz Dokumenty Życia Społecznego.

Zbiory książkowe to głównie literatura naukowa i popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy.

Zasady korzystania ze zbiorów określa Regulamin korzystania ze zbiorów i usług Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu (więcej tutaj > > ).

W BP dostępne są stanowiska komputerowe z dostępem do katalogu, repozytorium cyfrowego oraz Academiki (więcej tutaj >>).

Przygotowano też możliwość korzystania z dostępu do elektronicznego archiwum Gazety Wyborczej oraz e-wydanie numerów bieżących.

Zapraszamy do miłej i otwartej przestrzeni, gdzie można poczytać, pouczyć się, skorzystać z darmowego Wi-Fi na swoim sprzęcie i pograć w szachy!W Czytelni można skorzystać z: komputerowych baz katalogowych, zasobów biblioteki cyfrowej Cyfrowy Dolny Śląsk, Repozytorium Cyfrowego DBP oraz darmowego wi-fi na własnych urządzeniach mobilnych.