Fundacja Czas Dzieci i Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki prowadzą akcję, która  ma najmłodszym czytelnikom umilić czas bez wychodzenia z domu. Na czym to polega?

Każdego wieczora o godz. 19.00 na Facebooku pojawia się filmik wideo na którym znany autor książek da dzieci (co dzień kto inny) czyta fragmenty swoich książek. Do tej pory wystąpili w tej roli: Grzegorz Kasdepke, Agnieszka Tyszka, Marta Fox, Marcin Szczygielski, Joanna Olech, Renata Kijowska, Rafał Kosik, Marcin Mortka, Marcin Kozioł, Marta Guśniowska, Szymon Radzimierski, Zofia Stanecka,  Sergiusz Pinkwart, Wojciech Widłak, Joanna Jagiełło, Katarzyna Huzar-Czub, Tomasz Samojlik, Rafał Witek, Małgorzata Swędrowska, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Małgorzata Karolina-Piekarska, Joanna Kmieć.

Akcja trwa, liczba filmików rośnie – wszystkie są do obejrzenia na Facebooku. To trochę jak spotkania autorskie w bibliotece, więc zachęcamy Dzieciaki i ich Rodziców do odwiedzania tego profilu!