Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
29-09-2020 (Wtorek)
godz. 17:00 - 18:30

Uwaga – kolejna perlekcja z cyklu „Fenomeny popkultury” to wydarzenie online!
Oto link, który pozwoli w tym wydarzeniu uczestniczyć. Kliknij TUTAJ >>


- - - - - - - - - - - - - - - - -

Gdy w maju 1979 roku na amerykańskie ekrany trafił „Obcy – ósmy pasażer Nostromo” nikt nie przypuszczał, że film ten da początek jednej z najpopularniejszych franczyz w dziejach światowej popkultury. Osiem lat później w kultowym „Predatorze” zadebiutował inny śmiercionośny kosmita. Istoty te po raz pierwszy spotkały się w komiksie opublikowanym na łamach antologii „Dark Horse Presents” pod koniec 1989 roku i od tego czasu regularnie ścierały się w różnych mediach – od komiksów, przez gry wideo, po filmy. Podczas drugiej prelekcji z cyklu „Fenomeny Popkultury” omówiona zostanie historia franczyz Obcy i Predator oraz ich wzajemnego zazębiania się.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„Fenomeny popkultury” to cykl popularnonaukowych prelekcji poświęconych ważnym zjawiskom kultury popularnej.

Dawid Głownia – doktor nauk o sztuce UJ i doktorant w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr, badacz filmu i kultury popularnej. Autor książki „Sześć widoków na kinematografię japońską: Kulturowe, społeczne i instytucjonalne konteksty kina” i artykułów naukowych poświęconych popkulturze.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Cykl organizowany we współpracy pomiędzy Dolnośląską Biblioteką i Stowarzyszeniem Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster”
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Zobacz też na Facebooku >>