Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
14-09-2020 (Poniedziałek)
godz. 17:00 - 18:00

 Uwaga – prelekcja Julii Wizowskiej „Na nowo śmieci” to wydarzenie online!
Oto link do tego wydarzenia:

https://us02web.zoom.us/j/82132580772

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

Wydarzenie wpisuje się w obchody Światowego Dnia Ziemi, który ze względu na pandemię został w naszej Bibliotece przesunięty na wrzesień 2020 r.

„Po co mamy segregować śmieci, skoro wszystko zabiera jedna śmieciarka?” – to zdanie jest powtarzane jak mantra na forach dyskusyjnych, obiadach rodzinnych i spotkaniach ze znajomymi. Czy „jedna śmieciarka” jest mitem? Jaki jest sens selektywnej zbiórki? I co z naszymi odpadami dzieje się po tym, jak wyrzucimy je do kosza?
 
Na te pytania odpowie Julia Wizowska, autorka bloga „Na nowo śmieci” i reportażowo-poradnikowej książki „Nie śmieci”. Podczas spotkania wspólnie przyjrzymy się naszym domowym kubłom na odpady. Dowiecie się, dlaczego nie każde szkło należy wrzucać do „dzwona” na szkło, a nie każdy metal do żółtego pojemnika na tworzywa sztuczne i metale. Co robić ze znoszonymi ubraniami i jak pozbywać się różnych problematycznych przedmiotów. Będziecie mogli też zadać nurtujące Was pytania.
 
Nie macie pomysłu, gdzie zmieścić w mieszkaniu pięć koszy do segregacji? Nie jesteście pewni, co można, a czego nie, wyrzucać do kosza na bio? Podobno gdzieś za darmo można oddawać elektrośmieci, ale nie wiecie gdzie? Nie ma problemu – dostaniecie garść praktycznych porad i informacji!

- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Zobacz też na Facebooku >>

eventImage3