Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
24-02-2020 (Poniedziałek)
godz. 18:00 - 19:30
Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro

Pierwsze spotkanie nowego cyklu prelekcji poświęcone będzie postaci King Konga – jednego z najsłynniejszych filmowych monstrów, od lat 50. XX wieku walczącego o palmę pierwszeństwa z japońskim Godzillą. Potwory te wkrótce – po raz drugi w ich długoletniej historii – stoczą ze sobą pojedynek w realizowanym w studio Legendary filmie „Godzilla vs. Kong”. To dobry moment, by zapoznać się z dziejami King Konga, pozycją, jaką filmy z jego udziałem zajmują w annałach kina, produkcjami nim inspirowanymi, a także obecnością tego monstrum w innych mediach. O wszystkim tym – a także o kilku innych rzeczach – opowie Dawid Głownia, który wcześniej prowadził u nas cykl „Oblicza japońskiego kina”.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„Fenomeny popkultury” to cykl popularnonaukowych prelekcji poświęconych ważnym zjawiskom kultury popularnej.

Dawid Głownia – doktor nauk o sztuce UJ i doktorant w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr, badacz kina japońskiego. Autor książki „Sześć widoków na kinematografię japońską: Kulturowe, społeczne i instytucjonalne konteksty kina” i artykułów naukowych poświęconych popkulturze.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Cykl organizowany we współpracy pomiędzy Dolnośląską Biblioteką i Stowarzyszeniem Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster”