Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
10-01-2019 (Czwartek)
godz. 17:00 - 18:00
Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro

Co islam mówi o zwierzętach? Jakie relacje ze zwierzętami powinni mieć muzułmanie? Czy muzułmanin może zostać weterynarzem? Na te pytania podczas wykładu „Zwierzęta w islamie” odpowie Safoura Reza – studentka medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Prelegentka o sobie: Urodziłam się we Francji, jednak pochodzę z Afganistanu. Przyjechałam do Polski 5 lat temu. Po roku nauki języka polskiego postanowiłam zacząć studiować weterynarię, o czym marzyłam od dziecka. W styczniu 2018 r. wygrałam konkurs „Interstudent” dla najlepszego studenta zagranicznego w Polsce, a w maju 2018 r. konkurs „Młode Talenty” województwa dolnośląskiego.

Aktualnie działam jako przewodnicząca Samorządu Studenckiego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu oraz pełnomocnik ds. studentów zagranicznych w Samorządzie Studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Staram się zintegrować studentów zagranicznych w Polsce, żeby czuli się tutaj jak najlepiej.


W życiu prywatnym lubię grać na pianinie, malować i czytać książki. Jednak na pierwszym miejscu stawiam zwierzęta – one również wypełniają moją codzienność. Studia weterynaryjne wybrałam z powołania. Uwielbiam wszystkie zwierzęta, ale w szczególności psy, koty oraz zwierzęta egzotyczne, z którymi zamierzam pracować w przyszłości.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„Tradycje wielu kultur” to cykl spotkań poświęcony tradycjom innych narodów oraz zwyczajom panującycm w odmiennych kulturach. Jego głównym celem jest propagowanie różnorodności i równości. Na prelekcje zapraszani są przedstawiciele różnych grup etnicznych i religii, którzy zaznajamiają słuchaczy ze swoimi obyczajami, poglądami czy wierzeniami.