Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
07-03-2018 (Środa)
godz. 16:00 - 17:00
Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro

W I połowie 2018 roku w ramach spotkań z cyklu „Tradycje wielu kultur” zajmujemy się misterium śmierci oraz obrzędami pogrzebowymi w różnych religiach. Podczas prelekcji słuchacze mogą zapoznać się z nauczaniem i  podejściem do takich tematów jak życie, choroba, śmierć.
 
Na kolejnym spotkaniu omówimy podejście kościołów ewangelickich do śmierci człowieka. Czy śmierć jest bramą do nowego życia, czy tylko etapem w trwającym już życiu wiecznym? Czy ewangelicy wierzą w zmartwychwstanie ciała? Czy dopuszczalna jest kremacja zwłok? Dlaczego ewangelicy nie nauczają o czyśćcu? Jak wygląda pogrzeb według liturgii luterańskiej? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedzi podczas wykładu i prezentacji.
 
Prowadzący: Łukasz Cieślak z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Opatrzności Bożej we Wrocławiu.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„Tradycje wielu kultur” to cykl spotkań poświęcony tradycjom innych narodów oraz zwyczajom panującycm w odmiennych kulturach. Jego głównym celem jest propagowanie różnorodności i równości. Na prelekcje zapraszani są przedstawiciele różnych grup etnicznych i religii, którzy zaznajamiają słuchaczy ze swoimi obyczajami, poglądami czy wierzeniami. Prelegentami są m. in. przedstawiciele cerkwi, wyznawcy islamu czy kościoła ewangelicko-augsburskiego.