Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
01-03-2018 (Czwartek)
godz. 15:00 - 17:00
Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro

Podczas marcowego spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki dla Seniorów będziemy gościć młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu, zrzeszoną w działającym przy bibliotece szkolnej klubie czytelniczym.

Program zakłada wieloetapową integrację między pokoleniami. Na początek uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o patronie naszej Biblioteki, Tadeuszu Mikulskim – w tym celu zaplanowaliśmy prezentację jego sylwetki w oparciu o publikację wydaną przez DBP z okazji obchodów 70-lecia naszej instytucji.

Seniorzy i licealiści obejrzą także krótki film dokumentujący zeszłoroczne spotkanie obydwu klubów książkowych, które odbyło się w budynku szkoły przy ul. Tęczowej we Wrocławiu. Wówczas motywem przewodnim były książki dzieciństwa. Mimo że lektury młodości obu pokoleń znacznie się różniły, juniorzy i seniorzy byli siebie ciekawi, potrafili ze sobą interesująco rozmawiać, słuchać się wzajemnie i dzielić się wspomnieniami o książkach, co – jak mamy nadzieję – nastąpi również podczas ostatniej części organizowanego przez nas spotkania.

Część ta zakłada dyskusję o literaturze będącej inspiracją dla twórców filmowych. Tym samym chcemy kontynuować temat ostatniego spotkania w DKK dla Seniorów i dowiedzieć się, jak różne adaptacje filmowe oceniają licealiści. Rozmowę zaczniemy od popularnego „Władcy Pierścieni”, posługując się materiałami z wystawy zorganizowanej w naszej Bibliotece (więcej informacji TUTAJ >>).

Liczymy, że zaproponowana tematyka będzie interesująca dla młodzieży, a wymiana opinii z seniorami na temat książek i filmów pomogą w budowaniu więzi międzypokoleniowych.
- - - - - - - -