Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
UWAGA!
Od 20 marca 2021 r. do odwołania Dolnośląska Biblioteka Publiczna jest zamknięta dla użytkowników. Jednak niektóre usługi, możliwe do przekazania w trybie online, są realizowane. Szczegóły TUTAJ >>.

Budynek „A”, parter, pok. 5
Wypożyczalnia dziecięca: tel. 71 33-52-217; e-mail:
Czynny
w poniedziałki, środy, piątki od 10.30 do 16.30,
we wtorki i czwartki od 12.30 do 18.30
, w soboty i niedziele nieczynny.
Kierownik: Jerzy Kumiega, tel. 0-71 33-52-216

Dział Pracy z Dziećmi wyróżnia się prowadzoną niezwykle kompetentnie, obfitą działalnością edukacyjną i kulturalną. Z jednej strony, oferuje młodym czytelnikom bardzo bogaty księgozbiór, liczący 37.000 woluminów, z drugiej, atrakcyjną ofertę najróżniejszych zajęć w czasie wolnym. Kieruje ją zresztą nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także ich rodziców i opiekunów. W księgozbiorze znajduje się głównie literatura piękna – klasyka i utwory współczesne, – od bajeczek i baśni po powieści obyczajowe dla młodzieży i fantastykę.

Spośród licznych imprez, zajęć i warsztatów organizowanych przez pracowników działu warto wymienić te, które odbywają się cyklicznie. Trzy Biblioteczne Akademie (Niemowlaka, Malucha i Starszaka) to comiesięczne zajęcia dla najmłodszych – w wieku od 6 miesięcy do 7 lat. W czasie ferii i wakacji organizowane są spotkania ze sztuką. Dużym powodzeniem cieszy się również „Noc z Andersenem”, w czasie której biblioteka przeistacza się w królestwo baśni z mnóstwem atrakcji i niespodzianek. Systematycznie odbywają się również zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej. Organizowane są spotkania z pisarzami, ilustratorami i wydawcami książek dla dzieci.


W związku z epidemią koronawirusa obowiązują ogólne zasady zachowania bezpieczeństwa w pomieszczeniach (maseczki, dezynfekowanie dłoni, dystans) oraz limit maksymalnie 8 osób przebywających jednocześnie w Dziale Pracy z Dziećmi. Stanowiska komputerowe są wyłączone z użytkowania.