PolskiEnglishFrançais (France)

 
Budynek „A”, parter, pok. 1
tel. 71 33-52-234; e-mail:

Czynny w poniedziałki, czwartki od 12.00 do 18.30,
we wtorki, środy i piątki od 10.30 do 15.30
. W soboty nieczynny.
 
W Oddziale Książki Mówionej gromadzi się i udostępnia literaturę w formie audiobooków, a także utrwaloną na kasetach magnetofonowych. Łącznie w zbiorze jest ok. 6800 tytułów.

Z usług Oddziału Książki Mówionej mogą korzystać wszyscy zainteresowani czytelnicy. Dział zapewnia też fachową obsługę biblioteczno-informacyjną osobom z dysfunkcją wzroku, czytelnikom starszym oraz dzieciom i młodzieży dyslektycznej. Dysponujemy sprzętem dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących, który zawiera program „mówiący” Lunar Plus. Dział realizuje też wypożyczenia międzybiblioteczne i wypożyczenia dla instytucji (np. domów pomocy społecznej).
Choć cały  zasób Oddziału dostępny jest poprzez katalog elektroniczny, czytelnicy mogą ciągle korzystać z kartkowego katalogu alfabetycznego autorsko-tytułowego, a użytkownicy niewidomi z katalogu prowadzonego alfabetem Braille’a.


W związku z epidemią koronawirusa obowiązują ogólne zasady zachowania bezpieczeństwa w pomieszczeniach (maseczki, dezynfekowanie dłoni, dystans) oraz limit maksymalnie 4 osób przebywających jednocześnie w Oddziale Książki Mówionej. Stanowiska komputerowe są udostępniane wyyłącznie do przeglądania katalogu bibliotecznego.