PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

CZYTELNIA POLECA: PROMOCJA KSIĘGOZBIORU POŚWIĘCONEGO TEMATYCE OCHRONY PLANETY ZIEMI

Wrzesień jest miesiącem, w którym wielokrotnie nasze myśli zwracają się w kierunku Ziemi. To wtedy rozpoczyna się astronomiczna jesień (23 września) a Kalendarz Świąt aż pęka od dni poświęconych samej planecie, jak również faunie i florze, które są jej integralną częścią: 

  • Światowy Dzień Drzewa (10 września)
  • Dzień Geologii (18 września)
  • Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk (19 września)

Wiek XXI jest bez wątpienia czasem, gdy poziom rozwoju technologicznego jest niewyobrażalnie wręcz wysoki. Wielu światowych gigantów skupia się na tworzeniu nowoczesnych rozwiązań z różnych dziedzin, jednocześnie z dbałością o aspekt ekologiczny. Elektryczne samochody, elektrownie wiatrowe, fotowoltaika to tylko niektóre przykłady wykonanych kroków w kierunku dbałości o przyszłość Matki Ziemi. Ich skuteczności i efektywność ocenione zostaną jednak za wiele lat.  

Obecne tysiąclecie to również czas, gdy coraz częściej jesteśmy alarmowani o trwających teraz i zbliżających się nieodwracalnie katastrofach ekologicznych – suszach, potopach, wysokim poziomie zanieczyszczenia powietrza i wód, wymieraniu różnego gatunku roślin i zwierząt. We wrześniu obchodzimy również:   

  • Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej (16 września)
  • Międzynarodowy Dzień bez Samochodu (22 września
  • Światowy Dzień Turystyki (27 września

Jednym z najprostszych sposobów dołożenia swojej cegiełki w walce o lepszą przyszłość naszej planety jest edukacja i poszerzanie wiedzy. W zbiorach naszego Magazynu posiadamy zarówno książki popularnonaukowe i naukowe jak i czasopisma poświęcone temu ważnemu zagadnieniu.   

W dniach 19-30 września zapraszamy wszystkich Czytelników do odwiedzenia Czytelni. Przygotowana zostanie półka z wyselekcjonowanymi zbiorami poświęconymi tematyce Ziemi - geologii, faunie i florze - właśnie w kontekście ochrony środowiska i relacji człowieka z naturą.  

  • Dla ułatwienia poszukiwania wartościowej wiedzy podajemy bezpośredni link do zbiorów o tej niezwykle ciekawej tematyce:  dzb