Wydawnictwa i biblioteki przygotowały bezpłatne materiały edukacyjne (np. książki, kolorowanki) dla dzieci w języku ukraińskim. Zapraszamy do skorzystania z tych zasobów i do rozsyłania wśrod ukraińskich znajomych!

rQlcYBtn

Kolorowanki ze strony Moc rysowania:

mamoki UA

Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało na stronie internetowej zakładkę z materiałami edukacyjnymi np. kolorowanki do pobrania i wydrukowania:

prygody kraplynky 34711281 237x379

Książki elektroniczne dla dzieci po ukraińsku od KNIGO GO (różne formaty, można m.in. zapisać książki jako rtf na komputerze) - trzeba kliknąć "???????" - "pobieranie".

ebook

Ukraińskie wydawnictwo Stary Lew udostępniło bezpłatnie 6 e-booków dla dzieci.
Uwaga! tutaj wymagana jest rejestracja i m.in. podanie numeru telefonu, na który przychodzi kod umożliwiający zalogowanie się i pobranie ebooków:

dolacz

Darmowe materiały do pracy z dziećmi - zasoby internetowe

storytel

Materiały po ukraińsku ze Storytel

70 darmowych książek dla dzieci w języku ukraińskim do pobrania

LINK DO POBRANIA

Biblioteka Raczyńskich, m.in. książki i audiobooki

BI92Rs3o

Książeczka z kolorowanką ?Bohaterowie też płaczą? autorstwa Alicji Safarzyńskiej-Płatos
LINK DO POBRANIA

Trasadlabobasa.pl - krakowskie legendy i kolorowanki w języku ukraińskim