? Biała elegia
Han Kang
Wydawnictwo W.A.B., 2022

Nowa książka autorki ?Wegetarianki?, laureatki międzynarodowej Nagrody Bookera za rok 2016. // ?Biała elegia? to powieść inna niż wszystkie i najbardziej osobista w dorobku autorki. Literacka perełka, w której tematem przewodnim jest biel.

biala

To książka o żałobie, odrodzeniu i wytrwałości ludzkiego ducha. Oszałamiające badanie kruchości, piękna i obcości życia. Autorka napisała większą część powieści podczas zimowego pobytu w Warszawie. (z noty wydawcy)

ewangelia

? Ewangelia dzieciństwa