Cykl „Jaśminowa saga” to epicka opowieść o kilku pokoleniach, rozgrywająca się na tle ważnych wydarzeń, w jednym miejscu, w trzech różnych rzeczywistościach: w Danzig, w Wolnym Mieście Gdańsku i w Gdańsku. Do Wypożyczalni trafiły od razu dwa pierwsze tomy.

Czas grzechu
Anna Sakowicz
[seria:] Jaśminowa Saga. Tom 1
[wydawnictwo:] Poradnia K., 2020

Pierwszy tom rozpoczyna się w 1916 roku śmiercią szesnastoletniego Pawła Jaśmińskiego, syna introligatora Antoniego i jego żony Elżbiety. // Burzliwa historia Jaśmińskich rozgrywa się w mieście, w którym początek ma druga wojna światowa i w którym nie zawsze dobrze jest być Polakiem; w czasach, kiedy kobiety walczą o prawa wyborcze i kiedy Europą próbuje zawładnąć ideologia faszystowska.

Dramat rodziny Jaśmińskich, zwyczajnych gdańszczan, to porywająca opowieść o rodzinnych tajemnicach, o miłości i kobietach, o śmierci, a także o historii niezwykłego miasta. (z noty wydawcy)

? Czas gniewu
Anna Sakowicz
[seria:] Jaśminowa Saga. Tom 2