Język polskiJęzyk angielskiJęzyk francuskiJęzyk ukraińskiJęzyk niemieckiJęzyk migowy
Lubicie się bać? Nie w realu, oczywiście! ...No to poczytajcie… Są m.in książki wyspecjalizowanego w tym gatunku wydawnictwa „Dom Horroru”.
Dan Simmons, znany miłośnikom gatunku autor „Terroru”, w nowej powieści „Abominacja” zabiera czytelników na niebezpieczną wyprawę w najwyższe rejony Ziemi – Himalaje. W 1924 roku zmagania grupy angielskich wspinaczy zostają przerwane, gdy podczas ataku na Mount Everest ginie dwóch wspinaczy, George Mallory i Sandy Irving. Rok później brytyjski poeta i weteran Wielkiej Wojny, francuski przewodnik z Chamonix i idealistyczny młody Amerykanin, planują zdobycie Mont Everestu, za pieniądze pogrążonej w żałobie lady Bromley, której syn zaginął w Himalajach. Arystokratka nie wierzy w śmierć syna, dlatego głównym zadaniem wyprawy. Podczas wspinaczki okazuje się, że ktoś… lub coś… podąża tropem śmiałków, a ich życiu zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Kto ich ściga? Jaka tajemnica stoi za niewyjaśnionymi zaginięciami wspinaczy w 1924 roku? Napięcie rośnie…(z noty wydawcy)
Dan Simmons, Abominacja, Wydawnictwo Vesper, 2020
W swojej nowej powieści „Jedna krew” Stefan Darda, nagradzany autor literatury grozy i fantastyki, snuje opowieść o mrożących krew w żyłach zdarzeniach w Bieszczadach. W niewielkiej wiosce miały miejsce w latach 80. XX w. dramatyczne wydarzenia, po których nieboszczykom przed pochówkiem odcinano głowę i przebijano pierś metalowym zębem brony. Po jakimś czasie zaniechano tego zwyczaju i przez wiele lat żaden zmarły nie zakłócał spokoju tamtejszym mieszkańcom. Wieńczysław Pskit w połowie lat 80. był małym chłopcem i cudem uniknął niebezpieczeństwa ze strony ukochanej siostry. Miał nadzieję, że nigdy więcej nie usłyszy o „jednej krwi”, która burzy się w żyłach po śmierci i każe szukać wiecznego ukojenia. Tymczasem rok 2011 niespodziewanie wskrzesza dawne koszmary…(z noty wydawcy)
Stefan Darda, Jedna krew, Wydawnictwo Videograf S.A., 2020
Na nasze półki teraz trafiły dwie książki brytyjskiego autora horrorów Guya N. Smitha, wydane przez wydawnictwo Dom Horroru w roku 2019.

Jednym z bohaterów powieści „Pogrzebani” jest Simon Rankin, były jezuita, były mąż i były egzorcysta, któremu nie udało się wypędzić zła z lokalnej posiadłości. Razem z nowo poznaną rozwódką jedzie do walijskiej wioski Cwmgilla, by nieco odpocząć od rzeczywistości. Korytarze Cwmgilli, odwiedzane masowo przez wycieczki, kryją iście mroczny sekret... Rankin wyczuwa zło bytujące pod ziemią, ale by móc odprawić egzorcyzm, musi najpierw rozprawić się z kryzysem wiary w Boga. Zło tymczasem nie zawaha się zaatakować.(z noty wydawcy)

Guy N. Smith, Pogrzebani, [wydawnictwo:] Dom Horroru, 2019
 
„Dom mordu” wypełniają nawiedzone domy, wiedźmy, wilkołaki, ghule, żywe trupy i inne potwory. Bo ta książka jest zbiorem najlepszych opowiadań Guya N. Smitha. Polskich fanów tego autora ucieszy zapewne opowiadanie „Warszawska wiedźma” z Markiem Sabatem, znanym polskim czytelnikom z kultowego cyklu „Sabat”!

Guy N. Smith, Dom mordu, [wydawnictwo:] Dom Horroru, 2019
Walkę z tajemniczym złem podejmuje bohater „Odludzia” Krystiana Kłomnickiego – były policjant Andrzej Wiśniewski. Rozczarowany swoim dotychczasowym życiem, odchodzi z policji na wcześniejszą emeryturę. Niespodziewana wiadomość o spadku sprawia, że postanawia odmienić koleje losu i przeprowadza się do uroczego drewnianego pałacyku, położonego z dala od siedzib ludzkich. Tu wiedzie sielankowy żywot, nie dostrzegając dziwnych zdarzeń wokół siebie. Tajemnicze zniknięcia, przeklęte miejsca, czające się w mroku zło i... słowiańskie demony. Czy policyjny instynkt w końcu da o sobie znać? Czy Winiewski odzyska spokój i beztroskę? (z noty wydawcy)
Krystian Kłomnicki, Odludzie, [wydawnictwo:] Dom Horroru, 2019
Robert Ziębiński opowiada o strasznym „Dniu wagarowicza” w latach 50. na Mazurach. Mazury to też nowa ziemia obiecana dla polskich osadników. Jednak coś wywołuje w nich ciągły lęk. COŚ niezwykle silnego i okrutnego rozszarpuje w puszczy kolejne ofiary… Dla byłego lekarza Armii Krajowej, Romana Kieleckiego, gęste mazurskie lasy są idealnym miejscem, aby nie rzucać się zanadto w oczy władzom nowej, komunistycznej Polski. Tymczasem w Moskwie referat Nikity Chruszczowa ujawnia bezmiar zbrodni Stalina. Zszokowany Bolesław Bierut umiera. W Warszawie rozpoczyna się walka o władzę. To wszystko jednak mało interesuje Ingę, córkę Edwarda Ochaba, jednej z najważniejszych osób w państwie. Nastolatka wraz z przyjaciółmi jedzie nad jezioro Śniardwy, aby uczcić Dzień Wagarowicza. Kto jest sprawcą krwawej masakry w mazurskich lasach? Wilkołaki czy „ruskie” z pobliskiej tajnej bazy? Tylko wyklęty Roman „Trop” Kielecki wie, że prawda jest jeszcze bardziej przerażająca. A jednak próbuje ratować bananową komunistyczną młodzież, dzieci swoich wrogów… (z noty wydawcy)
Ziębiński Robert, Dzień wagarowicza, Dom Wydawniczy Rebis, 2020