Wśród bohaterów bajek i powieści dla dzieci i młodzieży

Cześć! Jeśli po zdalnych lekcjach będzie Ci się chciało jeszcze posiedzieć przy komputerze, to zachęcamy Cię do rozwiązania naszej zgaduj-zgaduli. Kiedy przejdziesz przez wszystkie zadania, będziesz mógł odbyć piękną wirtualną wycieczkę po Disneylandzie w Kalifornii. ? Pytania są związane z pomnikami bohaterów literackich, którzy zaludniają książki dla dzieci i młodzieży. Tak! Tak! Nie tylko pisarze mają swoje pomniki. Mają je Kopciuszek i chłopcy z Placu Broni i wielu, wielu innych. ? Zasady zgaduj-zgaduli są proste. Przy każdym zdjęciu jest pytanie, a Twoim zadaniem jest wybrać właściwą odpowiedź spośród podanych. Kiedy klikniesz prawidłowo, automatycznie wejdziesz do następnego zadania. Miłej zabawy!

Zacznijmy od prostej zagadki. Oto jedna z njabardziej znanych postaci bajkowych, znana z tego, że z każdym wypowiedzinym kłamstwem wydłużał się jej nos. Ten olbrzymi pomnik stoi w szwedzkim mieście
Bor?s, chociaż ojczyzną bohatera opowieści są Włochy. Czyj to pomnik?
1. Dziadka do Orzechów
2. Pinokia