UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
28 listopada 2019 w Pałacu Krasińskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala kolejnej, dziewiątej odsłony Rankingu Bibliotek.

Nagrody wręczali prof. Krzysztof Koehler, wicedyrektor Instytutu Książki, Mateusz Adamkowski, dyrektor Departamentu Mecenatu Państwa MKiDN oraz Marcin Piasecki, redaktor dziennika „Rzeczpospolita”. Organizatorzy nagrodzili samorządy za ich zaangażowanie w rozwój i dobre zarządzanie bibliotekami publicznymi. Akcji przyświeca idea, aby poprzez dobrze działającą bibliotekę wszyscy mieszkańcy otrzymali łatwy i całkowicie bezpłatny dostęp do literatury, a więc wiedzy, nowych mediów i szeroko rozumianej kultury.

Na podium stanęły:

 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin (I miejsce)

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów (II miejsce)

Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu (III miejsce)

W pierwszej dziesiątce natomiast znalazła się biblioteka z naszego województa – Gminna Biblioteka Publiczna w Borowie (pow. strzeliński), stając się tym samym najlepszą Biblioteką na Dolnym Śląsku! Podczas oceny brano pod uwagę między innymi liczbę czytelników, wielkość księgozbioru w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, godziny otwarcia, liczbę działających kółek i stowarzyszeń. W ankietach pytano także o alternatywne form wypożyczania książek, udostępniania przez biblioteki ebooków, udział biblioteki w wydarzeniach ogólnopolskich promujących czytelnictwo, oraz o nagrody wyróżnienia branżowe, jakie otrzymała biblioteka w 2018 r. Pamiątkowe dyplomy w imieniu borowskiej biblioteki odebrały Katarzyna Majchrzycka (p.o. dyrektor) oraz Elżbieta Sucharska (wieloletnia dyrektor, obecnie przebywająca na emeryturze).

► Zobacz stronę Biblioteki w Borowie >>