19.05.2022 ? Dzień podróżniczy

godz.11:00 ? ?Wrocławski Smok Strachota?, spotkanie z Ewą Zacharą, autorką książki dla dzieci pt.?Smok Strachota ? postrach Strachocina?.

godz.11:30 ? ?Baśniowe podróże po Dolnym Śląsku? z Mariuszem Urbankiem, autorem książki ?Baśnie Dolnego Śląska?.

godz.11:30 ? Antoni Bok z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej, prelekcja pt. ?Nad Środkową Odrą ? od Wrocławia do Krosna Odrzańskiego? ? walory turystyczne pasma środkowej Odry.

godz. 12:00 ? ?Pośród gęstych sudeckich lasów...?. Spotkanie z Krzysztofem Kułagą, autorem książki ?Baśnie Zamku Książ?.

godz. 17:00 ? ?Wrocławskie podróże (małe i duże), czyli od Benedykta Polaka do Wandy Rutkiewicz? ? spacer prowadzi Marta Miniewicz, przewodniczka miejska.

Podróżnicy 2 plakat 1 net

godz. 18:00 ? Spotkanie z Marcinem Wawrzyńczakiem z Wydawnictwa Wielka Izera ? tłumaczem i wydawcą antologii ?Podróżnicy w Górach Olbrzymich?, spotkanie będzie moderować Mariusz Wilk ? pisarz i podróżnik, autor m.in. ?Wilczego notesu?.

20.05.2022 ? Dzień kryminalny

godz. 8:30 ? ?W poszukiwaniu wrocławskich krasnali?. Spotkanie z Krzysztofem Głuchem, autorem detektywistycznej mapy ?Na tropie wrocławskich krasnali?.

godz. 9:00 ? ?Wrocławskie legendy z niemałym dreszczykiem?. Spotkanie z Justyną Rapacz, autorką książki ?Szlakiem wrocławskich legend?.

godz. 10:00 ? ?Historia jednego obozu ? Gross Rosen? ? prelekcja multimedialna pracownika Muzeum Gross-Rosen z Rogoźnicy.

godz. 11:00 ? ?To jesć, to jad ? czyli o roślinach, którymi można się żywić, a których unikać? ? prelekcja botanika Wojciecha Giży ze złostockiego Wydawnictwa Gissa.

godz. 12:00 ? Spotkanie autorskie z Andrzejem Konarskim i jego nowymi ?654 zagadkami o Wrocławiu?.

godz. 17:00 ? ?Śladami Hansa Klossa po Wrocławiu?, spacer prowadzi Bogdan Bernacki, przewodnik miejski.

godz. 18:00 ? Spotkanie z Tomaszem Duszyńskim, pisarzem, dziennikarzem,  promocja najnowszej książki kryminalnej ?Fenomen z Warszawy?.

godz. 18:30 ? ?Kryminalny Wrocław kobiecym okiem?, spacer prowadzi Małgorzata Urlich-Kornacka, przewodniczka miejska.

21.05.2022 ? Dzień literacki

godz. 10:00 ? ?Z przewodnikiem za rękę? ? wycieczkę szlakiem wrocławskich legend poprowadzi Justyna Rapacz, przewodniczka miejska. Wycieczka dla dzieci po wrocławskim Rynku w krasnalowym stroju 6-12 lat, na zakończenie której każdy uczestnik otrzymuje książkę z dedykacją autorki.
Ograniczona ilość miejsc! Zapisy: 71 3352236.

godz. 10:30 ? ?Literacki Dolny Śląsk?, spotkanie z regionalistą, autorem wielu książek i artykułów o Dolnym Śląsku Markiem Perzyńskim. Ogłoszenie wyników konkursu na opowiadanie ?Drzewo genealogiczne mojej rodziny?.

godz. 12:00 ? ?Wrocław strona po stronie, czyli literacki Wrocław?, spacer prowadzi Marta Miniewicz, przewodniczka miejska.

godz. 13:00 ? ?Wykład o życiu i twórczości Marii Konopnickiej?. Ogłoszenie wyników konkursu ?Młody Poeta Dolnego Śląska?.

godz. 14:00 ? ?Śladami Tadeusza Różewicza?, spacer prowadzi Małgorzata Urlich-Kornacka, przewodniczka miejska.

godz. 16:00 ? Spotkanie autorskie z Iną Nacht, autorką książek, których akcja rozgrywa się w Kotlinie Kłodzkiej.

godz. 18:00 ? ?Wrocław literacko i filmowo? ? wycieczkę po mieście, prowadzi Małgorzata Urlich-Kornacka, przewodniczka miejska.

22.05.2022 ? Dzień rodzinny

godz. 10:00 ?  ? Z przewodnikiem za rękę? ? wycieczkę szlakiem wrocławskich krasnali poprowadzi Justyna Rapacz, przewodniczka miejska. Wycieczka dla dzieci 4-10 lat w krasnalowych strojach; na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje książkę.
Ograniczona ilość miejsc! Zapisy: 71 3352236.

godz. 12.00 ? ? Odkryj tajemnice Wrocławia? ? grę rodzinną prowadzi Marta Miniewicz, przewodniczka miejska.

godz. 14.00 ? ? Jak przeżyć w średniowiecznym Wrocławiu?? ? spacer rodzinny prowadzi Marta Miniewicz, przewodniczka miejska.

godz. 18.30 ? ? Wieczorny spacer z dreszczykiem? ? wycieczkę rodzinną prowadzi Małgorzata Urlich-Kornacka, przewodniczka miejska.