Nasza nowa strona jest tutaj: www.rynek58.pl

Odsłon : 673 Pobierz jako plik iCal
 
Miejsce: Sala 35, III piętro, Rynek 58
Data: Środa 23.04.2025 r. Godz.10:00 - 14:00 
 

Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje rejestracja pod linkiem: https://forms.office.com/e/4reFCRz4fA

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXV Forum Bibliotekarzy Dolnośląskich organizowanym przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Szczególnie zapraszamy na spotkanie dyrektorów, instruktorów i pracowników dolnośląskich bibliotek publicznych oraz osoby kierujące instytucjami kultury w strukturach, których jest biblioteka. 

Prosimy o rejestrację elektroniczną pod linkiem: https://forms.office.com/e/4reFCRz4fA  

Tylko osoby zakwalifikowane otrzymają zaproszenie do udziału na wskazany w rejestracji adres e-mail.

XXV Forum Bibliotekarzy Dolnośląskich  Al – Idzie nowe

PROGRAM

09.45 – 10.00     Rejestracja uczestników.

10.00 – 10.10     Otwarcie Forum – Jolanta Ubowska, Dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

10.10 – 11.10     Sztuczna inteligencja - od mnożenia macierzy do nowej ery dostępu do wiedzy i mądrości – wykład dr hab. inż. Tomasz Kajdanowicz, Politechnika Wrocławska

11.10 – 11.30     Azymut w bibliotece - prezentacja oferty – Bartosz Swarcewicz, Kierownik Działu Bibliotek, OSDW AZYMUT Sp. z o. o.

11.30 – 12.10     Przerwa kawowa.

12.10 – 13.10    Zmieniająca się rola bibliotek publicznych w erze sztucznej inteligencji – dr hab. Bogdan Franczyk, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet w Lipsku.

Panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości.

13.10 – 13.30   E-booki w bibliotece. Bezpieczne wypożyczenia zbiorów – Jakub Salamon, architekt systemów bibliotecznych, Trzecia Strona.      

13.30 – 13.40   Komunikaty i zakończenie Forum.


Pamiętaj, że:

  • Uczestnictwo w Wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na utrwalanie i wykorzystanie wizerunku uczestnika zgodnie z Regulaminem.
  • Jeśli masz specjalne potrzeby – np. korzystasz z pętli indukcyjnej, poruszasz się na wózku, potrzebujesz asysty lub innego rodzaju wsparcia – prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tego przed wydarzeniem na adres: . Dzięki temu będziemy mogli lepiej przygotować się na Twoją wizytę.

W razie wątpliwości sprawdź godziny pracy lub skontaktuj się z wybranym działem biblioteki.