PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

W połowie trzeciego tysiąclecia ludzkość zachwyciła się nowym wynalazkiem. Plastik 2.0. miał stać się tańszą i bardziej ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych tworzyw sztucznych.

Niestety, okazało się, że podczas rozkładu Plastiku 2.0 do gleby uwalniane są toksyczne substancje. Przeniknęły one do wód powierzchniowych i podziemnych. Całe środowisko uległo skażeniu, a roślinność i zwierzęta zaczęły wymierać. Człowiek stał się gatunkiem zagrożonym wyginięciem. 

Niespodziewanie naukowcy z bezpiecznej Strefy Starego Miasta otrzymują informację, że po raz pierwszy od czasu katastrofy, na brzegu zanieczyszczonej Odry, wyrosła roślina!

Jesteś doświadczonym stalkerem, dlatego to właśnie Tobie zostaje powierzona misja odnalezienia rośliny i dostarczenia jej do laboratorium.

Rozwiązując zagadki i unikając niebezpieczeństw postapokaliptycznego Wrocławia, ruszaj na poszukiwanie rośliny. To jedyna szansa na ocalenie świata!

------------------------------
Mobilna gra terenowa z elementami wiedzy ekologicznej odbędzie się w ramach bibliotecznych obchodów Dnia Ziemi 2023. Zaczynamy 22 kwietnia 2023, o godzinie 15:00 w holu Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej (Rynek 58).

Kod do gry wydajemy do 15:30!

------------------------------

Warunki uczestnictwa:

- wymagane jest zainstalowanie bezpłatnej aplikacji ActionTrack (na smartfonie lub tablecie z systemem Android lub iOS), urządzenie musi mieć dostęp do Internetu i włączoną lokalizację,
- gra jest całkowicie bezpłatna,
- nie są wymagane wcześniejsze zapisy,
- udział można wziąć indywidualnie lub z drużyną (maks. 3 osoby - tylko jedna osoba w drużynie ma aplikację),
- osoby poniżej 18. roku życia mogą w niej uczestniczyć pod opieką rodziców bądź opiekunów prawnych lub przedstawić zgodę rodziców bądź opiekunów prawnych na uczestnictwo w grze (zgoda do ściągnięcia na stronie biblioteki, link poniżej),

- nagrody: dla najlepszych trzech osób lub drużyn gadżety ufundowane przez bibliotekę i Hydropolis.
------------------------------
Wymagane załączniki do pobrania: 

Regulamin oraz zgoda rodzica/opiekuna prawnego na udział w grze.

------------------------------

Program Festiwalu w ramach Dnia Ziemi: https://tiny.pl/w8fmt