PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

Dziś w naszej Bibliotece Koreańskiej odbyło się przeciekawe spotkanie z Mijin Mok ? autorką książki ?7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską", znaną w internecie jako ?Koreanka? ? twórczynię popularnego kanału na YouTubie, na którym w zabawny i unikatowy sposób popularyzuje wiedzę o Korei. Ukończyła filologię polską, marketing kultury oraz nauczanie języka koreańskiego na Hankuk University of Foreign Studies w Seulu. Do Polski przyjechała na chwilę, ale została na dłużej i na razie nie zamierza wyjeżdżać. Od 2019 roku uczy języka koreańskiego na Uniwersytecie Wrocławskim, prowadzi również własną szkołę językową o nazwie Koreania.

Spotkanie dotyczące promocji książki poprowadził mąż i menadżer Mijin Mok ? Bartek. Po prezentacji m.in. o różnicach kulturowych pomiędzy Koreą i Polską, druga część spotkania poświęcona była pytaniom od zebranej publiczności, również tym nienajłatwiejszym, dotyczącym kontaktom pomiędzy Koreą Północną i Południową.

Wisienką na torcie była możliwość otrzymania dedykacji od autorki na własnym egzemplarzu książki oraz zrobienie sobie z nią pamiątkowego zdjęcia, które możecie zobaczyć w poniższej fotorelacji.