PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

?Jest rok 2086, technologia rozwinęła się tak bardzo, że ludzie skolonizowali kosmos. Na odległym Marsie, w kufrze na strychu, dziewczyna o imieniu Zuza znajduje stary smartfon, pełen zdjęć i filmów młodej kobiety.  Wszystko wskazuje na to, że to jej prababcia Pola. Ale kim była? Czy to możliwe, że była aktorką? W jej głowie pojawia się też pytanie, dlaczego tak mało wie o przeszłości swojej rodziny.?

5 października odbyła się premiera pierwszej gry mobilnej przygotowanej przez naszą Bibliotekę. Jako pierwsi testowali ją uczniowie i uczennice z IX Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Podążali śladem wrocławskich teatrów, żeby pomóc w odnalezieniu prababci dziewczyny o imieniu Zuza, która w 2086 roku znalazła stary smartfon pełen zdjęć i filmów młodej kobiety. Udział w grze miejskiej polegał na przejściu trasy, na której czekały zadania - zarówno sprawdzające wiedzę o Wrocławiu, jak i umiejętność wyszukiwania informacji, a także wymagające kreatywności.

W grze wzięły udział następujące zespoły: Iza Karolina Kinga ? 1 miejsce, Atomówki - 2 miejsce, Jajo ? 3 miejsce, Power Team ? nagroda specjalna za zdjęcia, Dubeltówka i Słonecznik, Tadam!, Pro_siaczek, Vamps, Grzybowa kraina.

Wykonane zadania - przesyłane przez uczestników filmy i zdjęcia oraz zadania tekstowe - podlegały ocenie Komisji Konkursowej. Odpowiedzi były punktowane na bieżąco. Najwyżej oceniane były najbardziej kreatywne filmy i teksty oraz najlepiej odwzorowane zdjęcia.

Z ankiet ewaluacyjnych wynikało, że większość uczestników była zadowolona z przebiegu gry. Najbardziej podobały im się kreatywne zadania, zbieranie elementów plakatu w poszczególnych teatrach oraz mozliwość wygrania nagród rzeczowych (w tym biletów ufundowanych przez Teatr Muzyczny Capitol).

Dziękujemy za współpracę nastepującym teatrom: Teatr Polski, Teatr Muzyczny Capitol, Wrocławski Teatr Lalek, Opera Wrocławska i Wrocławski Teatr Współczesny.

Sponsorem nagród są: Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Teatr Muzyczny Capitol oraz Opera Wrocławska.

Gra miała charakter zamknięty, ale wszystkich zainteresowanych tematem wrocławskich teatrów zapraszamy do obejrzenia wystawy znajdującej się w ciągu komunikacyjnym II piętra naszej Biblioteki: https://tiny.pl/wtkv1

Gra powstała we współpracy z Good Games.

logo gg