Dzięki akcji charytatywnej Wydawnictwo AGORA otrzymaliśmy 10 bezpłatnych egzemplarzy książki ?Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi? Agaty Romaniuk w języku ukraińskim (??????? ?????? ? ??????? ????????? ??????????). Autorką przekładu na język ukraiński jest Ołena Szeremet, a książkę zredagowała Hałyna Tkaczuk. Kilka egzemplarzy przekażemy zaprzyjaźnionym bibliotekom.

Partnerem akcji jest firma TransferGo.

?Kocia szajka i zagadka zniknięcia śledzi? to bestsellerowa powieść detektywistyczna autorstwa Agaty Romaniuk z ilustracjami Malwiny Hajduk, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Agora dla dzieci w marcu 2021 roku. Historia kocich detektywów pomagających rozwikłać tajemnicę zuchwałej kradzieży w Cieszynie podbiła serca tysięcy dzieci i rodziców. Obecnie oryginalny cykl obejmuje cztery tomy ? piąty tom serii ukaże się jesienią b.r.

Dziękujemy serdecznie Wydawnictwu AGORA za wsparcie DBP, dzięki któremu najmłodsi czytelnicy i czytelniczki z Ukrainy poczują się w naszej bibliotece ciut lepiej.

Książka jest do wypożyczenia w naszym Dziale Pracy z Dziećmi - Bibliotece 7 Kontynentów.