PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

Czas: 26 kwietnia (wtorek), godz. 19.00
Miejsce: Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury
Wstęp wolny
? W spotkaniu można wziąć udział na żywo, ale jeśli w Prozie nie będziecie mogli się pojawić, zapraszamy do śledzenia transmisji rozmowy online na naszej stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/DolnoslaskaBibliotekaPubliczna
lub na  facebookowych stronach Wrocławskiego Domu Literatury, Klubu Proza, Wrocławia Miasta Literatury UNESCO czy Wydawnictwa Warstwy ?
W ramach współpracy z Wrocławski Dom Literatury zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu wydarzeń #SolidarnizUkrainą. Tym razem organizatorzy zaprosili do Wrocławia ukraińską pisarkę Wiktorię Amelinę, którą polscy czytelnicy mogą kojarzyć z powieści ?Dom dla Doma? (polski przekład autorstwa Katarzyny Kotyńskiej ukazał się w 2020 w Wydawnictwie Warstwy). W ubiegłym roku Amelina otrzymała Nagrodę literacką im. Józefa Conrada-Korzeniowskiego, przyznawaną raz na dwa lata przez Instytut Polski w Kijowie. Tym samym pisarka dołączyła do wcześniejszych laureatów tego wyróżnienia, w tym m.in. Serhija Żadana, Tanii Malarczuk czy Tarasa Prochaśki.
Spotkanie z Wiktorią Ameliną poprowadzi Irek Grin, tłumaczyć będzie Anna Ursulenko.

 
O autorce:

Wiktoria Amelina
? urodziła się w 1986 roku we Lwowie. Jako dziecko marzyła o byciu pisarką, wybrała jednak informatykę i przez dziesięć lat pracowała jako programistka oraz menadżerka w międzynarodowych korporacjach. Dziś zajmuje się wyłącznie pisaniem. Jest wielokrotnie nagradzaną autorką dwóch powieści, jednej książki dla dzieci oraz wielu esejów i opowiadań, które czynią ją jednym z najważniejszych literackich głosów Ukrainy.

Więcej o literackich działaniach na rzecz Ukrainy przeczytacie na stronie Wrocławskiego Domu Literatury: https://tiny.pl/92v1z