Język polskiJęzyk angielskiJęzyk francuskiJęzyk ukraińskiJęzyk niemiecki
Odsłon : 335 Pobierz jako plik iCal
 
Miejsce: Rynek 58 | sala 35
Data: Piątek 21.11.2025 r. Godz.18:00 
 


Spotkanie autorskie z Weroniką Mathią


21 listopada 2025 | 18:00
wstęp wolny


Weronika Mathia to polska pisarka, dziennikarka i copywriterka, która zadebiutowała w 2023 roku powieścią kryminalną „Żar”. Z wykształcenia jest politolożką, a także współzałożycielką szkoły kreatywnego pisania Kuźnia Bestsellerów. Dwukrotnie zdobyła nagrodę w konkursie na opowiadanie kryminalne organizowanym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu.
Obecnie mieszka w Iławie z mężem i trójką synów. Miasto to zainspirowało ją do osadzenia akcji swojej drugiej powieści właśnie w tych okolicach. Jej debiutancka książka „Żar” zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie portalu Lubimyczytać.pl w kategorii „Debiut”. Powieść ta to mroczny thriller psychologiczny, który łączy wydarzenia z przeszłości z teraźniejszością, ukazując skomplikowane relacje międzyludzkie i tajemnice skrywane przez bohaterów.
W swojej twórczości Mathia skupia się na emocjach i psychologii postaci, tworząc historie, które poruszają i pozostają w pamięci czytelników. Jej styl charakteryzuje się precyzyjnym budowaniem napięcia i głębokim wnikaniem w ludzkie emocje.
Po sukcesie „Żaru” Weronika Mathia kontynuuje pisarską karierę, pracując nad kolejnymi powieściami, które mają ukazać się w najbliższej przyszłości.


Pamiętaj, że:

  • Uczestnictwo w Wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na utrwalanie i wykorzystanie wizerunku uczestnika zgodnie z Regulaminem.
  • Jeśli masz specjalne potrzeby – np. korzystasz z pętli indukcyjnej, poruszasz się na wózku, potrzebujesz asysty lub innego rodzaju wsparcia – prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tego przed wydarzeniem na adres: . Dzięki temu będziemy mogli lepiej przygotować się na Twoją wizytę.

W razie wątpliwości sprawdź godziny pracy lub skontaktuj się z wybranym działem biblioteki.