PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety, która udowadnia, że oferowana przez nas usługa, czyli darmowy dostęp do Legimi, jest potrzebna. Aby dostać od nas kod do Legimi, należy zapisać się do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej. Wtedy otrzymacie od nas za darmo kod (na rok kalendarzowy). Poniżej przedstawiamy opinie osób, korzystających z Legimi w DBP, które zgodziły się na publikację:

mgd

Mogę słuchać audiobooków, które są dla mnie ciekawą rozrywką przy wykonywaniu codziennych czynności oraz, chociaż rzadziej, czytać książki na studia i dla przyjemności udostępnione w usłudze. Dzięki audio mam wrażenie, że jestem o wiele bardziej produktywna i jednocześnie zrelaksowana. Kiedy siedzę w komunikacji miejskiej, chrapanie współpasażera, (który, jak okazało się przy kontroli biletów o godzinie 8:30, spał w tym autobusie od pierwszego kursu o 5 rano) mogę zagłuszyć uderzeniami miecza w audiobooku ?Wiedźmina?, a przy spacerach może towarzyszyć mi spokojna proza Therese Bohman.

Ali:

Mycie naczyn, mycie podłóg, krojenie warzyw stały się specjalnością Pani domu (tzn. mnie jako Pani domu) bo nic tak nie podbija emocji przy krojeniu cebuli jak Pan Krzysztof Gosztyla, Pan Filip Kosior, Pan Grzegorz Wons albo moja ostatnia lektorska miłość Pani Paulina Holtz. Jakie korzyści? Czyste mieszkanie, zrobiony obiad, a i wyrobiona norma kroków bo jak spacery to też że słuchawkami. Przez to wszystko pozostaje mi wskazać jedną wadę Legimi - muszę często ładować słuchawki ;)

Babcia:

Dostępność do wybranego tytułu bez kolejki, wygoda - w każdej chwili można sięgnąć po książkę, nie trzeba pamiętać o dacie zwrotu, można powiększać czcionkę do najwygodniejszej. Wielka wygoda! Nie wyobrażam sobie, powrotu tylko do książki papierowej!

Katarzyna:

Najnowsze książki od razu dostępne, za darmo!!!

Jan:

Za darmo.

Florencja:

Nie czekam w kolejce na książkę; nie dźwigam tomiszczy.

Jaga:

Fantastyczna usługa biblioteki! Zamiana nośnika z papierowego na elektroniczny świadczy o tym, że idziecie z duchem czasu. Legimi jest super, bo: mieści się w kieszeni, znajduje tam wiele nowości, których nie ma w bibliotece, na najlepsze tytuły nie muszę czekać pół roku w kolejce, jeśli nie mogę czytać mogę przełączyć się na odsłuch, jeśli wybrana przeze mnie książka odbiega od moich oczekiwań to w kilka minut mogę sięgnąć po następną bez wychodzenia z domu.

[bez podpisu]

Słucham książek na legimi przez kilka godzin dziennie, WSZĘDZIE.

Zosia:

Dzięki Wam czytam, a kod do Legimi daje mi tą możliwość. Książka elektroniczna jest bardzo wygodna. Korzystam z niej czekając na dzieci w przedszkolu i szkole, podczas treningu i basenu. Mam zawsze pod ręką duży wybór tytułów czytanych na poprawę humoru i tematów, które mnie interesują. Niektórych pozycji słucham razem z dziećmi i to chyba mi się najbardziej podoba.

[bez podpisu]

Czytam na czytniku, który mam zawsze przy sobie, mogę więc czytać w każdym miejscu i zawsze gdy mam chociaż 10 minut czasu. Dawniej na urlop zabierałam 10 książek teraz ma kilka tysięcy tytułów w jednym małym czytniku. Pozycje udostępniane w Legimi są o różnorodnej tematyce, nie mam problemu z wyborem lektury. Czytnik jest prosty w obsłudze, podświetlany i mogę zwiększać sobie dowolnie czcionkę. Nie ma też ograniczeń czasowych, wypożyczając książkę w wypożyczalni mogą ją trzymać przez 1 miesiąc z możliwością dwukrotnego przedłużenia terminu w Legimi nie ma tego ograniczenia. Nie wyobrażam sobie aby Legimi mogło zabraknąć.

Iwona:

Mogę czytać w każdym miejscu, nie taszcząc ze sobą stosu książek. Czytam różne książki w zależności od nastroju i sytuacji życiowej, więc dostęp do dużej ilości powieści jest dla mnie ogromnym plusem posiadania abonamentu Legimi. A dodatkowo, kiedy mogę dzięki bibliotece korzystać z niego za darmo, to już jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie

Ruda:

Mogę czytać podczas podróży praca-dom. Dzięki temu mam dodatkowy czas na czytanie. 

toczytamto:

Przy małych dzieciach trudno jest mi znaleźć czas na czytanie. Mając Legimi mogę złapać chwilę czytania w komunikacji miejskiej, a na spacerze z dzieckiem posłuchać audiobooków.

Irenka:

Szybki dostęp do nowości, mnóstwo gatunków do wyboru. Jeszcze nie miałam sytuacji, w której szukałam książki i jej na Legimi nie znalazłam. Szybka synchronizacja danych z aplikacji w telefonie i czytnika. Cudo! Już teraz ciężko mi sobie wyobrazić życie bez Legimi.

melancholicbear:

Dostęp do ogromnej ilości literatury, z której mogę korzystać w dowolnym miejscu, jedynie posiadając aplikacje z dostępem do pakietu Legimi. Nie muszę wychodzić z domu i szukać w bibliotece stacjonarnej szukanej lektury - wystarczy, że znajdę ją w katalogu i mam ją od ręki za darmo.

Gosia:

Natychmiastowy i darmowy dostęp do nowości :) Kocham wyprawy do bibliotek, ale czasami czas nie pozwala, więc to duża wygoda.

Gal Anonim:

Dużo nowości, nie trzeba zapisywać się w kolejce do biblioteki.

Olek:

Korzystam przy każdej okazji, kiedy mam przy sobie telefon, i mam ochotę przeczytać książkę. Z początku nie byłem przyzwyczajony aż tak do e-booków na telefonie (wolałem czytnik), ale obecnie pochłaniam każde ilości. Podoba mi się duży wybór tytułów, fajne działanie aplikacji, możliwość wypożyczenia książki w weekend. Dużo nowości! Wstyd się przyznać, ale wcześniej zdarzyło mi się ściągnąć książkę z serwisów z gryzoniem z przodu, a obecnie dzięki Legimi jestem tam dużo rzadziej ;) pozdrowienia i dzięki!

[bez podpisu]

Zawsze mam przy sobie coś do czytania. Mogę szybko sprawdzić, czy książka, której reklama wpadła mi w oko, mi się faktycznie spodoba. Nie muszę czekać w kolejce do nowości w bibliotece. Parę razy też przytrafiła mi się sytuacja, że potrzebowałam jakiejś książki ?na już? (np. sprawdzenie cytatu, przeczytanie tekstu na zajęcia) i Legimi było jedynym źródłem, do którego miałam dostęp.

[bez podpisu]

W każdym miejscu i w każdej wolnej chwili mogę oderwać się od świata obowiązków i odstresować się. Mogę wrócić do tego co już czytałam, albo znaleźć coś nowego. Tak zupełnie przypadkiem znalazłam thrillery Heather Graham.

[bez podpisu]

Dostęp do nowych książek czasem nawet przed premierą.

Gin:

Czytanie książek jest dla mnie utrudnione, dzięki Legimi mam dostęp do audiobooków i dalej mogę czytać dzięki temu. Nie byłabym w stanie kupić tyle audiobooków, więc super, że mogę korzystać z bibliotecznego Legimi, dziękuję.


R:

Łatwy dostęp do wielu nowości, bez wychodzenia z domu. Mam pod ręką naprawdę świetnie wyposażoną bibliotekę w której nie muszę się bić z innymi czytelnikami o nowości. Dodatkowo daję odetchnąć moim nadwyrężonym półkom na książki bo miejsce w tej przestrzeni jest naprawdę reglamentowane. Legimi jest super i przyjazne dla portfela;)

Agnes:

Mam dostęp do wielu książek jednocześnie, bez ?zagracania? cennej przestrzeni.

Ata:

Dostęp natychmiastowy do interesujących książek, dodatkowe możliwości znalezienia potrzebnych źródeł.

[bez podpisu]

Szeroki, darmowy dostęp do literatury w postaci e-booków i audiobooków.

Alek:

Jest super, pozwala na bardzo wygodny i szybki dostęp do książek - w tym nowości wydawniczych na moim czytniku, jakość ebooków również jest lepsza niż te pochodzące z wątpliwych źródeł, dzięki legimi przez trzy miesiące udało mi się przeczytać dwa razy więcej książek niż przez cały zeszły rok:D Liczę że współpraca biblioteki z legimi będzie jeszcze długo kontynuowana. 

Sajurka:

Dostęp do najnowszych książek.

[bez podpisu]

Jestem już na emeryturze i możliwość ściągania sobie książek bez wychodzenia z domu jest dla mnie bardzo istotna: oszczędzam czas i mam komfort czytania bez ograniczeń. Nie wyobrażam sobie żeby tego zabrakło.

Jasia:

U mnie cała rodzina korzysta z Legimi, jest to bardzo wygodna forma, zawsze mogę książkę elektroniczną wziąć ze sobą bo nie zajmuje dużo miejsca, dziękuję bibliotece za umożliwienie mi czytania książki elektronicznej.

w2b:

Korzystam z pakietu bibliotecznego, a biblioteki nie mają pozycji, które mnie interesują.

Edi:

Bezpłatny dostęp do wielu audiobooków to dla mnie nr 1. Słucham na telefonie na słuchawkach lub na głośniku. Słucham wszędzie gdzie się da: w tramwaju, podczas zmywania, w pracy czasem też ?

Kinga:

Dostęp do audiobooków i możliwość słuchania książek w nudnej monotonnej pracy. Nie mam kiedy czytać papierowych wersji. Codzienność jest bezwzględna.

[bez podpisu]

Dzięki dostępowi do portalu Legimi czytam dużo więcej książek. Zastąpiłam słuchanie muzyki na słuchanie audiobooków, dzięki czemu np. sprzątając rownież słucham książek i mogę robić dwie rzeczy jednocześnie. Korzystam z bibliotek jednakże na Legimi można dużo szybciej znaleźć nowości, a nie zawsze stać mnie na kupno własnego egzemplarza. Ważne jest też to, że wychodząc z domu mam zawsze kilka książek przy sobie, (chodzi tutaj o e-booki) nie obciążając kręgosłupa książkami fizycznymi zwłaszcza, że nie zawsze jest na nie miejsce w torbie

Józek:

Szybki dostęp do olbrzymiej ilości książek. Duża czcionka na czytniku. Nowości. Brak godzin otwarcia filii, terminów zwrotu.

PaM:

Nie muszę iść fizycznie do biblioteki i przejmować się terminem zwrotu książek, mogę mieć ze sobą nawet najgrubsze książki i czytać je bez problemu gdziekolwiek chcę i kiedyc chcę, powiększać i zmniejszać font, a wszystko w darmowym pakiecie z biblioteki. ??

Kuba:

Mogę od razu pobrać książkę, którą ktoś mi polecił, dzięki czemu nie zapominam, że miałem coś przeczytać.
Mogę czytać bez światła.
Nigdy nie kończą mi się książki na wakacjach.