PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

Informujemy, że 31.12.2022  o godz. 24.00 nastąpi blokada wszystkich kont czytelników w konsorcjum Legimi. Wznowienie dostępu dla bibliotek nastąpi od rana 03.01.2023 r.

Blokada jest wykonywana niezależnie od  posiadanego przez biblioteki zapasu stron.

Od 3 stycznia wydajemy Czytelnikom i Czytelniczkom nowe kody do Legimi na 2023 rok!
- Zapis Centralny będzie wydawać kody osobom, które są zapisane do DBP oraz posiadają aktywne konto bez naliczonych kar oraz bez przetrzymanych zbiorów (kary można uregulować na miejscu).
- Nowi Czytelnicy i Czytelniczki mogą zapisać się do naszej Biblioteki wyłącznie osobiście w Zapisie Centralnym w Holu DBP (Rynek 58)
- Aby usprawnić wydawanie kodów, osoby zapisane do Biblioteki (z kartą czytelnika bez naliczonej na niej kary), będą mogły tymczasowo do 17.01 otrzymać kod do Legimi w: Bibliotece Niemieckiej, Fonotece oraz w Wypożyczalni na I piętrze.
- Wydajemy kod również mailowo! Aby otrzymać nowy kod do Legimi należy wysłać maila na adres: lub . W wiadomości należy podać: imię i nazwisko, numer karty oraz datę urodzenia. Przypominamy, że w wypadku zadłużenia nie wydajemy kodów - czytelnik najpierw musi uregulować dług. Ponieważ wiele osób może korzystać z tej opcji w styczniu, prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź zwrotną.
 
Instrukcja wypożyczania e-booków w Legimi:

 

140.000 e-booków w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej i 85 bibliotekach publicznych naszego województwa!

Aktywowanie zarówno nowych, jak i dawniej założonych kont Legimi jest możliwe tylko przez stronę http://www.legimi.pl/dbpw/. Aktywowanie dawniej założonych kont nowym kodem pozwala zachować wcześniej pobrane książki (e-półka). 

Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki, lub do ktorejkolwiek z 85 bibliotek publicznych Dolnego Śląska, mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów ? z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu, założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonietableciekomputerze lub czytniku (oprócz Kindle'a). Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/dbpw/. Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnoślaskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu.
Poniżej znajdziecie odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:
 
Dlaczego muszę pobrać nowy kod dostępu w 2023 roku?
Wszystkie kody wydane w roku ubiegłym tracą ważność 31.12.2022 roku. Oznacza to, że wszyscy, którzy w 2022 roku użyli pobranego z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu kodu dostępu, muszą przyjść po kolejny.
 
Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne i dla kogo?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe. Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do jednej z bibliotek wymienionych na ?liście bibliotek?.
 
Jak uzyskać kod dostępu?
W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do jednej z bibliotek wymienionych na ?liście bibliotek?. W Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej kody wydawane są w Zapisie Centralnym (w holu na parterze Biblioteki) lub mailowo: lub (w treści należy podać imię i nazwisko, numer karty bibliotecznej oraz datę urodzenia). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi.
 
Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?
Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie: http://www.legimi.pl/dbpw/. Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać e-booki bezpośrednio w aplikacji Legimi. W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.
 
Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows PhoneWindows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze? jednocześnie na 2 urządzeniach. Wypożyczonych ebooków nie można czytać tylko na czytniku Kindle.

Czy muszę być online, by czytać e-booki?
Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.