PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

12 października 2022 nasz Dział Instrukcyjno-Metodyczny i Badań Czytelniczych zorganizował szkolenie dla bibliotekarzy i bibliotekarek z województwa dolnośląskiego pt. Od wirtualnych spacerów po sztuczną inteligencję. Nowe technologie w kulturze.

Nowe technologie to doskonały sposób na angażowanie różnych grup odbiorców. Jednocześnie podnoszenie kompetencji cyfrowych to jedna z kompetencji przyszłości. Podczas warsztatów skupiono się nie tylko na ćwiczeniu i poznawaniu różnych narzędzi cyfrowych, ale przede wszystkim na sposobach ich wykorzystania w pracy bibliotekarskiej, zarówno tej związanej z promocją instytucji jak i działaniach angażujących i integrujących społeczność lokalną.
Dzięki szkoleniu uczestnicy:
- poznali sposoby na wykorzystanie nowych technologii w działaniach promocyjnych i animacyjnych,
- stworzyli własne wirtualne wystawy i spacery na wybrany temat
- poznali ciekawe aplikacje wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną (AR)
- poznali darmowe narzędzia cyfrowe do tworzenia m.in. kodów QR, grafik, chmur słów, wirtualnych pocztówek, krótkich filmików itd.
- poznali przydatne aplikacje i miejsca w internecie związane z literaturą i sztuką.

Szkolenie prowadziła bibliotekarka i trenerka Agata Warywoda.

Przeszkoleni zostali reprezentanci bibliotek z: Łagiewnik, Oławy, Obornik Śląskich, Legnicy, Świebodzic, Chojnowa, Żarowa, Oleśnicy, Lubania, Strzegomia, Bielawy, Pieszyc, Wałbrzycha i Wrocławia (MBP oraz DBP).

Informacja o szkoleniu w PDF