PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

Jerzy Urban (ur. 3 sierpnia 1933 w Łodzi, zm. 3 października 2022[1] w Konstancinie-Jeziornie) – polski dziennikarz, publicysta, satyryk, pisarz i polityk.

W latach 1981–1989 rzecznik prasowy Rady Ministrów PRL[3], w tym okresie jeden z głównych autorów propagandy państwowej i cenzury. Od kwietnia do września 1989 minister-członek Rady Ministrów oraz przewodniczący Komitetu do Spraw Radia i Telewizji „Polskie Radio i Telewizja”. W latach 1990–2022 redaktor naczelny tygodnika „NIE” i właściciel wydającej go spółki Urma.

Przypominamy, że WSZYSTKIE zestawienia (jest ich już ponad  100) można znaleźć w zakładce „Bibliografie”, w menu „Dla czytelników” (patrz >>). Mogą być przydatne uczniom i studentom przy pisaniu prac, ale także wszystkim osobom, których interesuje jakiś konkretny temat i poszukują książek lub publikacji prasowych z nim związanych.