PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

23.09 nasz Dział Instrukcyjno-Metodyczny i Badań Czytelniczych zorganizował dla bibliotekarzy i bibliotekarek z regionu szkolenie pt. „Poczuj dreszczyk. Escape roomy jako pomysł na przyciągnięcie nowych użytkowników” w DBP. Uczestnicy świetnie się bawili, najpierw uczestnicząc w grach naszej trenerki, a następnie tworzyli i realizowali własne gry.

Program szkolenia:

Gry i wszelkiego rodzaju rozrywki oparte na elementach gier zyskują na popularności. Dzięki niekonwencjonalnym metodom pracy z czytelnikami ze wszystkich grup wiekowych, a takimi są pokoje zagadek czy też z angielskiego escape rooms bibliotekarki i bibliotekarze mogą projektować innowacyjne i atrakcyjne formy aktywizacji czytelniczej. Podczas warsztatów uczestnicy poznają praktyczne metody projektowania interesujących pokoi zagadek na podstawie różnych tematów. Zdobędą merytoryczną wiedzę na temat narzędzi i aplikacji, które pozwolą na uatrakcyjnienie pracy przy projektowaniu bibliotecznego escape roomu.

Trenerka:

Beata Rogalska
Absolwentka bibliotekoznawstwa i informacji naukowej na Uniwersytecie Warszawskim, pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie w Białymstoku, a także studiów podyplomowych na kierunku menedżer kultury w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Od lipca 2018 roku pełni funkcję dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Krypnie Kościelnym, a wcześniej pracowała na stanowiskach bibliotekarskich w tej samej bibliotece. Inicjatorka wielu działań bibliotecznych, pomysłodawca i koordynatorka wielu projektów, zwłaszcza kierowanych do młodzieży i dzieci. Na terenie gminy wprowadza często niekonwencjonalne, innowacyjne pomysły, które spotykają się z aprobatą mieszkańców. Stara się, by biblioteka była postrzegana jako miejsce aktywne, nowoczesne, otwarte i przyjazne. Ponadto żona i mama.