Budynek A, parter, hol główny

tel. 71 335 22 07, e-mail:

Czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach otwarcia gmachu głównego.

Kierownik: dr Rafał Werszler

Galeria pod Plafonem prezentuje wystawy sztuki (malarstwo, grafika, tkanina, ceramika) oraz wystawy poświęcone literaturze, sztuce książki, różnym przejawom życia literackiego.
Autorką plafonu jest Anna Szpakowska-Kujawska (ur. 1931, Bydgoszcz) - Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa Architektonicznego. W 1956 r. uzyskała dyplom w pracowni kierowanej przez prof. Marię Dawską i prof. Eugeniusza Gepperta. W 1965 r. została stypendystką Fundacji Michaela Karolyi w Vence, a w 1998 r. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 1977 r. wyróżniona została Nagrodą Prasy Dolnośląskiej za całkokształt pracy twórczej. W latach 1977-1984 mieszkała w Nigerii, gdzie nauczała malarstwa i rysunku w Kwara College of Education w Illorin. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

artoteka

Artoteka Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu  to prezentacja dzieł sztuk plastycznych w zbiorach Biblioteki.