Ambasada USA w Warszawie, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz American Corners w Polsce zapraszają nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz edukatorów do udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów pt.: ?ZAANGAŻOWANI UCZNIOWIE?.

Co mogę zrobić, by moim uczniom chciało się uczyć i angażować? - to pytanie zadają sobie obecnie nauczycielki i nauczyciele na całym świecie. Zapraszamy na cykl szkoleń online, na których spróbujemy znaleźć na nie odpowiedź.

Dzięki udziałowi w tych spotkaniach nauczyciele dowiedzą się:

? dlaczego młodym ludziom brakuje motywacji i nie są zainteresowani szkołą,
? co każdy nauczyciel może zrobić, by rozbudzić w nich poczucie odpowiedzialności,
? w jaki sposób wykorzystać narzędzia edukacji obywatelskiej, by uczniowie zaangażowali się w zajęcia i rozwijali nowe umiejętności,
? czy i jak nauczyciel może poruszać w szkole tematy dotyczące współczesności oraz co dzięki temu zyska.

Każdy uczestnik i uczestniczka spotkań będzie miał dostęp do materiałów dydaktycznych i scenariuszy zajęć, które ułatwią zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Można je będzie wykorzystać na lekcji przedmiotowej (odwołując się do podstawy programowej), godzinie wychowawczej lub w świetlicy.

Cykl ?Zaangażowani uczniowie? składa się z 5 webinariów na poniższe tematy:

20 stycznia, godz. 18:00
O budowaniu poczucia odpowiedzialności u uczniów i uczennic poprzez edukację obywatelską

10 lutego, godz. 18:00
O tym, jak słuchać uczniów i uczennic, by usłyszeć ich potrzeby i włączyć w tworzenie szkoły

3 marca, godz. 18:00
O skutecznych uczniowskich projektach na rzecz najbliższej okolicy

17 marca, godz. 18:00
O angażowaniu młodych ludzi w akcje na rzecz klimatu i środowiska

7 kwietnia, godz. 18:00
O rozmowie z uczniami i uczennicami na temat wyzwań migracyjnych w szkole

Spotkania odbywają się w języku polskim. Można uczestniczyć w dowolnie wybranych warsztatach. Uczestnicy i uczestniczki, którzy się zarejestrują i wezmą udział we wszystkich spotkaniach otrzymają certyfikat poświadczający ukończenie całego cyklu.

SPOTKANIA NA PLATFORMIE ZOOM LUB NA FACEBOOKU

Spotkania będą odbywać się w czwartki o godzinie 18:00 na platformie Zoom. By wziąć udział, konieczna jest rejestracja przez formularz https://rejestracja.ceo.org.pl/content/zaangazowani-uczniowie-cykl-webinariow-dla-nauczycieli-i-nauczycielek. Osobom zarejestrowanym prześlemy link do wydarzenia na adres email podany przy rejestracji.

Spotkania będą również transmitowane na profilu Centrum Edukacji Obywatelskiej na Facebooku. Udział w spotkaniach jest bezpłatny niezależnie od platformy.

Więcej informacji na blogu Centrum Edukacji Obywatelskiej pod linkiem: https://bit.ly/3q35UUd