Z przyjemnością informujemy naszych Czytelników o darach w postaci komiksów otrzymanych od Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu, które już trafiły na półki Wypożyczalni.
Wśród tytułów znaleźć będzie można przede wszystkim uzupełnienia znanych serii DC oraz Marvela.

W przypadku serii Marvel Now! wydawnictwa Egmont będą to miedzy innymi: Amazaing Spider-Man oraz Ultimate Spider-Man, Deadpool z numerami takimi jak „Deadpool leci Szekspirem”, „Deadpool w kosmosie”, „Deadpool zabija Cable'a” czy „Martwi prezydenci”, Strażnicy Galaktyki („Brak Porozumienia”, „Jeźdźcy na niebie”), Conan Barabrzyńca (księga I i II), Staruszek Logan („Życia minione”, „Strefy wojny”), Czarna wdowaPunisher MaxVenom, Wolverine, Thanos, Avengers.

Fani komiksów DC być może ucieszą się na pozycje takie jak: DMZ – Strefa zdemilitaryzowana (części 103), Hellblazer Gartha Ennisa (tomy 1–3), Batman. Biały rycerz100 Naboi. Brat Lono (druga część serii), LucyferHarley QuinnHarleenJoker. Zabójczy uśmiech, DCeased. Nieumarli w świecie DC, Moon KnightPtaki nocy.
Wielbicielom japońskiej sztuki rysowniczej proponujemy mangiHaganai – Nie mam wielu przyjaciół, Ajin #14, Fire Punch, Goblin Slayer, Jak leczyć magiczne stworzenia. Dziennik medycyny magicznejKsiążę Piekieł: Devils and RealistOblubienica CzarnoksiężnikaFairy Tail, Twoje kwietniowe kłamstwo.

Jeśli natomiast jesteście entuzjastami netfliksowych produkcji, z pewnością zainteresują Was Umbrella Academy – komiks na podstawie którego powstał serial opowiadający o dysfunkcyjnej rodzinie superbohaterów, Rick i Morty – adaptacja cieszącego się niegasnącą popularnością sitcomu oraz Stranger Things. Prosto w ogień – komiksowa wersja serialu łączącego sentyment do lat 80. XX wieku z mitami o tajnych eksperymentach naukowych.
Zarówno ci, którzy pozostają odbiorcami komiksów od dawna, jak ci, którzy dopiero chcieli by zacząć swoją przygodę z tego rodzaju twórczością, mogą sięgnąć po kultowe tytułyHellboy. Opowieści, czyli niewydawane wcześniej w Polsce historie z różnych etapów życia Hellboya, serię The Goon, czyli utrzymane w satyrycznej konwencji, wyróżnione pięciokrotnie nagrodą Eisnera dzieło amerykańskiego rysownika Erica Powella lub po Mity Cthulu, czyli znakomitą adaptację prozy H.P. Lovecrafta, którą następnie uzupełnić można komiksem Providence.

Wreszcie dorosłym czytelnikom rekomendujemy Szninkiel – wielowarstwową, aluzyjną powieść graficzną autorstwa belgijskiego scenarzysty Jeana Van Hamme'a i polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego.

Zachęcamy również do własnych poszukiwań w bibliotece. Wśród pozostałych tytułów znaleźć będzie można komiksy amerykańskie o różnorodnej tematyce: od hororu po czysto rozrywkowe książki (BBPO. Piekło na ZiemiDziki Ląd, Coś zabija dzieciaki) oraz zeszłoroczne premiery europejskie (Shangri-LaIndyjska włóczęga). Wszystkie pozycje dostępne będą już pod koniec stycznia!