Bibliografia zawiera opisy publikacji z motywem tajemnicy, którą czytelnik „rozgryza” razem z bohaterami opowieści. Zwykle poszukują oni ukrytych skarbów, odkrywają tajemnice starych zamczysk, szukają przedmiotów o niezwykłych właściwościach (jak legendarny Święty Graal) albo tajemnych amuletów, demaskują skryte przestępstwa, trzymane w sekrecie oszustwa, klątwy, spiski itp.

Warto po te książki sięgnąć w długie jesienne wieczory...

TAJEMNICE NA KARTACH KSIĄŻEK – DO ODKRYCIA >>
Przypominamy, że WSZYSTKIE zestawienia (jest ich już ponad 70) można znaleźć w zakładce „Bibliografie”, w menu „Dla czytelników” (patrz >>). Mogą być przydatne uczniom i studentom przy pisaniu prac, ale także wszystkim osobom, których interesuje jakiś konkretny temat i poszukują książek lub publikacji prasowych z nim związanych.