Z przyjemnością informujemy dzieci oraz ich rodziców o nowościach, które trafiły na półki Działu Pracy z Dziećmi (Biblioteki 7 Kontynentów) za sprawą Wydawnictwa Warstwy.

Już teraz zachęcamy do wyboru lektury dla naszych najmłodszych czytelników:

? „Figury” Marii Terlikowskiej, z il. Stanisława Zamecznika
Wielka przygoda z wyobraźnią i znakomita książka edukacyjna, która nie straciła na swojej aktualności. Twórcy wykorzystali kwadrat, koło oraz trójkąt do twórczej zabawy, która pomoże dzieciom zrozumieć geometrię.

? „Rekiny” Alicji Grobelki
Przestrzenna książka przedstawiająca 11 gatunków rekinów. Rozkładanka (pop-up), w której dzięki kilku edytorskim zabiegom możemy zobaczyć ilustrację 3D, wnętrze rekina, albo skomponować jego nową odmianę.

? „Zwierzydełka” Roberta Stillera, z il. Daniela Mroza
Połączenie poetyckiego mistrzostwa z talentem kreślarskim, które zrobi wrażenie na niejednym dorosłym. Znakomita propozycja, dla tych, którzy pragną uwrażliwić dzieci na piękno świata natury.

?„Śmiechu warte” Jana Brzechwy, z il. Pawła Mildnera
Mistrz poezji polskiej w nowej odsłonie.  W tomie znajdziemy kilkadziesiąt tekstów Brzechwy, zarówno tych świetnie znanych czytelnikom (Jak rozmawiać trzeba z psemCiaptak czy cykl Zoo na wesoło), jak i tych mniej popularnych (Mleko czy Jasne jak słońce).

?„Przypadki Pantareja” Karola Maliszewskiego, z il. Karola Banacha
Książka poetycka dla najmłodszych w niebanalnej formie, w której tekst i ilustracje nieustannie wchodzą w dialog. Najmłodsi mają okazję poznać świat razem z panem Pantarejem, zarówno od strony natury, jak i codziennych drobnostek.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
WYDAWNICTWO WARSTWY – WIĘCEJ