Dolnośląska Biblioteka Publiczna we współpracy z pisarzem Pawłem Kopijerem zachęca dzieci i młodzież (od 10 do 24 lat) do wzięcia udziału w konkursie na stworzenie własnej koncepcji gry – planszowej lub karcianej – opartej na książkach z serii fantasy „Kroniki Dwuświata”.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży poprzez powiązanie książki z grą planszową bądź karcianą. Dodatkowo aspiracją konkursu jest budowanie u młodzieży motywacji do rozwoju kreatywności, twórczości i przedsiębiorczości. Udział w konkursie daje młodym ludziom okazję do budowania umiejętności pracy w zespole oraz prowadzenia projektu według własnych koncepcji.

Do wygrania między innymi czytnik Kindle, dron czy gogle VR; ponadto każdy zespół konkursowy otrzymuje drobniejsze gadżety i upominki w postaci kubków, e-booków itp.

? Szczegóły znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku >>
? Regulamin konkursu w PDF >>