Język polskiJęzyk angielskiJęzyk francuskiJęzyk ukraińskiJęzyk niemieckiJęzyk migowy
Ewa Anna Swat, KOBIETO UWIERZ W SIEBIE, A INNI UWIERZĄ W CIEBIE
Istotną rolę w budowaniu niezachwianej wiary w siebie odgrywa motywacja, która tkwi w Tobie, a nie na zewnątrz Ciebie. Życie bez celu nie ma głębszego sensu i nie gwarantuje satysfakcji życiowej czy wymiernych korzyści. Kobiety wyróżniające się wiarą w siebie potrafią cieszyć się życiem, ponieważ jest ono dla nich frajdą, z której czerpią motywację na przyszłość. Kobieta świadoma własnej wartości żyje pełnią życia, ciesząc się każdym przeżytym dniem. Książka będzie Cię inspirować na co dzień i wspierać Twoją wiarę w siebie!
POWIEDZ PRAWDĘ, PRZECIEŻ CIĘ NIE BIJĘ. Rozmowy Katarzyny Dyner o filmie Witolda Świętnickiego
„Powiedz prawdę, przecież cię nie biję” jest filmem o tym, co ma do powiedzenia bohaterowi jego rodzina, głównie Mama, która martwi się, że Syn za mało się uczy, znika z domu i wraca w stanie wskazującym na spożycie. Syn jest już dorosły, ale nadal chodzi do klasy maturalnej; zdobył nawet koszulkę alkoholika roku… Według powiedzenia, że dobry uczeń jest jak beczka, z której nie wycieknie nawet jedna kropla, Syn zapisuje wiernie wszystko to, co do niego w domu mówią. A ma do tego talent i słuch absolutny. Dialog składający się z monologu Matki i milczenia Syna jest w jakiś sposób typowy dla wielu współczesnych rodzin. Film zdobył nagrodę główną i nagrodę jury studenckiego na Festiwalu Wyścig Jaszczurów, w Poznaniu w 2011 r. W książce znajduje się również rozmowa z reżyserem Witoldem Świętnickim, wywiady z aktorami i twórcami filmu oraz refleksje o kulturze studenckiej.
SŁOWNIK POLSKO-POLSKI Z MIODKIEM
Rozmowy profesora Jana Miodka o języku polskim z telewidzami z kraju i ze świata to jeden z ciekawszych poradników językowych dostępnych na rynku, który ze względu na atrakcyjny układ treści i bogactwo ilustracji w przyjazny i zabawny sposób uczy, jak poprawnie posługiwać się językiem polskim i jak nie wpaść w gramatyczne, ortograficzne, stylistyczne, a nawet fonetyczne pułapki. Książka stanowi zapis rozmów Profesora Jana Miodka o polszczyźnie prowadzonych z telewidzami z kraju i z całego świata. Czytelnik, śledząc rozmowy Profesora, nie tylko dowiaduje się, które zjawiska współczesnej polszczyzny interesują czy drażnią Polaków szczególnie, ale również zaspokaja ciekawość i pozbywa się wszelkich wątpliwości językowych. Uczestnikami rozmów są Polacy rozsiani po świecie, dziennikarze prasy polonijnej, prowadzący programy radiowe i telewizyjne, którzy na co dzień obserwują zmiany zachodzące w polszczyźnie. Obok rozmów z widzami Profesor Jan Miodek na przykładzie wielu artykułów prasowych, tekstów i komentarzy dostępnych w sieci, fragmentów programów, ogłoszeń i wypowiedzi telewizyjnych szczegółowo omawia najczęstsze błędy i problemy językowe. Druga część książki – Po drugiej stronie ekranu – poświęcona jest kulisom programu Słownik polsko@polski. Czytelnik znajdzie w niej m.in. wywiad z Profesorem Janem Miodkiem, wrażenia współtwórców programu i zdjęcia ze studia, w którym powstaje program.