Pan Stanisław odlatuje
Justyna Bednarek, Paweł Pawlak
Nasza Księgarnia 2019
Pan Stanisław czuje w kościach, że czas na WIELKĄ PRZYGODĘ. Prosi więc wnuczka Frania, by ten zaopiekował się jego pieskiem Znajdkiem-Kręciołkiem, i odważnie wyrusza w podróż życia – ku chmurom. Wkrótce odkrywa z zachwytem, że świat z góry wygląda zupełnie inaczej. Co jednak nastąpi, gdy starszy pan czubkiem głowy dotknie nieba? I czy to prawda, że błękit jest miły w dotyku i bardzo mięciutki?

Ta poetycka i wzruszająca opowieść, snuta wspólnie przez Justynę Bednarek i Pawła Pawlaka, z pogodą przedstawia temat pożegnania z bliską osobą i pomaga dziecku oswoić się ze stratą.

źródło opisu: https://nk.com.pl/pan-stanislaw-odlatuje/2675/ksiazka.html#.XbL-xOgzYdU
źródło okładki: https://nk.com.pl/pan-stanislaw-odlatuje/2675/ksiazka.html#.XbL-xOgzYdU
Jestem Normalsem
Greg James, Chris Smith
Zielona Sowa 2019
Murph Cooper ma problem.
Jego nowa szkoła jest supertajna i superdziwna. Wszyscy jego koledzy i koleżanki z klasy potrafią latać albo kontrolować pogodę, albo wyczarowywać na zawołanie maciupkie koniki. Jaka jest niezwykła umiejętność Murpha? Eeee, yyy, no tak – nie ma żadnej.
Tak jak nie ma odstręczających, czających się nieopodal superzłoczyńców, których umysły gotują się od złowieszczych planów.
Jednak są?! No dobra.
Tak więc… nadszedł czas, by Normalny Chłopak stał się bohaterem!
Napakowana humorem i wartką akcją po ostatnie literki książka, która uruchamia supermoc czytania. Sprawdź, czy bycie normalsem może być ciekawe.

źródło opisu:http://www.zielonasowa.pl/jestem-normalsem.html
źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/jestem-normalsem.html
Great! Wielka Brytania dla dociekliwych
Tina Oziewicz
Dwie Siostry 2019
Myślicie, że o Wielkiej Brytanii wiecie już wszystko? No to się zdziwicie! Przed Wami zaskakujący przewodnik po ojczyźnie Szekspira i Harry’ego Pottera.
Co ma wiking do czekoladek, oset do jednorożca i por do żonkila? Czy da się mierzyć czas butami? Co to znaczy Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch?

Wszyscy wiedzą, że Brytyjczycy jeżdżą lewą stroną, podają długości w stopach i mają królową. Ale czy widzieliście stumetrowe białe konie na zielonych wzgórzach i kruki karmione krwawymi ciasteczkami? Braliście udział w pogoni za serem i wyścigu z patelniami? Słyszeliście o drzwiach do świata elfów, opuszczonych klasztorach i kamiennych kręgach, w których zwalnia czas?

Takiej Wielkiej Brytanii nie znaliście!

źródło opisu: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-great.html
źródło okładki: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-great.html
Detektyw Pingwin i Forteca Tajemnic. Tom 2
Alex T. Smith
Zielona Sowa 2019
Wyląduj wraz z Detektywem Pingwinem i jego przyjacielem Colinem na ośnieżonej górze. Podążaj za nimi, odkrywając tajemnice, które napotykają na swojej drodze. Czy będą w stanie rozwiązać zagadkę zaginionych zwierzaków domowych? Czy odkryją, co to za dziwne dźwięki dochodzą z opuszczonej fortecy? I czy Detektyw Pingwin pokona swój lęk przed lataniem?

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/detektyw-pingwin-i-forteca-tajemnic-tom-2.html
źródło okładki:http://www.zielonasowa.pl/detektyw-pingwin-i-forteca-tajemnic-tom-2.html
Świat przyrody
Mike Jolley, Amanda Wood
Nasza Księgarnia 2019
Wyrusz na wędrówkę przez świat dzikiej przyrody z tym wyjątkowym przewodnikiem, pokazującym niesamowite zdolności adaptacyjne roślin i zwierząt, które pozwalają im przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach.
Dowiesz się, dlaczego organizmy żywe wyglądają i zachowują się tak a nie inaczej, oraz w jaki sposób wszystko w przyrodzie jest ze sobą powiązane. Kolorowe strzałki na marginesach poprowadzą cię do odpowiednich tablic i tematów.

źródło opisu: https://nk.com.pl/swiat-przyrody/2677/ksiazka.html#.XbLUkOgzYdU
źródło okładki: https://nk.com.pl/swiat-przyrody/2677/ksiazka.html#.XbLUkOgzYdU
Blizny
Lucy van Smit
YA! 2019
Nell nienawidzi swojego ojca alkoholika, bycia zmuszoną do opieki nad chorą na raka siostrą i towarzyszącej jej na co dzień tęsknoty za matką, która ją porzuciła.

Kiedy dziewczyna poznaje Lukasa – przybranego syna właścicieli kopalni naftowej i spadkobiercę fortuny – po raz pierwszy w życiu zaczyna wierzyć w miłość i widzieć dla siebie szansę ucieczki od znienawidzonego życia. Jednak chłopak o mrocznej przeszłości okazuje się skrywać przerażające tajemnice…

Nell szybko musi odpowiedzieć sobie na pytanie, jak daleko jest w stanie posunąć się dla miłości. Porwanie dziecka? Ukrywanie się w górskim lesie zamieszkanym przez wilki? Przed dziewczyną brutalna lekcja przetrwania.

Czy miłość do chłopaka o wilczej naturze jest warta jej duszy?

źródło opisu: https://www.gwfoksal.pl/blizny-lucy-van-smit-sku12a94beb03af2b29fef3.html
źródło okładki: https://www.gwfoksal.pl/blizny-lucy-van-smit-sku12a94beb03af2b29fef3.html
Uziemieni
Sara Barnard, Holly Bourne, Lisa
Zielona Sowa 2019
Przed windą w jednym z wieżowców czekają: kujon, oszust, dziecięcy celebryta, grzeczna dziewczynka, psychofanka i dupek.
Sasha chce tylko dostarczyć paczkę pod wskazany adres.
Hugo uważa, że jest najprzystojniejszym kolesiem w windzie, i bez najmniejszego skrępowania obczaja Velvet. Ta z kolei doskonale wie, co oznacza każde spojrzenie, którym wszyscy ją obdarzają, gdy usłyszą jej imię, i dochodzą do wniosku, że raczej nie pasuje do jej twarzy… i do głosu w sumie też nie.
Dawson, który kiedyś był gwiazdą telewizji, a w tej chwili nie jest już tak przystojny jak dawniej – ma nadzieję, że nikt go nie rozpozna.
Kaitlyn, mająca problemy ze wzrokiem nastolatka, która w życiu się do tego nie przyzna i która miała kiedyś plakat z Dawsonem powieszony nad łóżkiem.
Joe, który wcale nie powinien tu być, ale jako jedyny NAPRAWDĘ CHCE tu być.
I jeszcze jedna osoba, która będzie ich łączyła tego samego dnia każdego kolejnego roku.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/uziemieni.html
źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/uziemieni.html
Nie mój dom
Susie Morgenstern
Adamada 2019
Niełatwo pożegnać stare drzewo, które opiekowało się twoim snem. Przełknąć gorycz rozstania z przyjacielem, z którym co dzień biegało się po schodach. Porzucić przymałą kuchnię, w której nie można było wspólnie zjeść obiadu.

Niełatwo się wyprowadzić, kiedy się jest dzieckiem.
źródło opisu: http://www.adamada.pl/d215-nie-moj-dom.html
źródło okładki: http://www.adamada.pl/d215-nie-moj-dom.html
Wynaleźć siebie. Sekretne życie mózgu nastolatka
Sarah-Jayne Blakemore
Mamania 2019
Dlaczego z prostego w obsłudze dziecka wyrasta wymagający nastolatek?
Dlaczego tak ciężko zwlec go rano z łóżka?
Dlaczego tak często podejmuje ryzykowne zachowania?

Przyjęło się żartować, że nastolatki to bezmózgie stworzenia. Nie myślą racjonalnie, nie potrafią ocenić ryzyka, wszystko jest dla nich czarno-białe. Rodzice zaciskają zęby i powtarzają: „Wyrośnie z tego”. Co sprawia, że okres dorastania jest tak wrażliwy? Inaczej mówiąc – co kryje mózg nastolatka?

Wielokrotnie nagradzana profesor neuronauk Sarah-Jayne Blakemore wyjaśnia, co dzieje się w mózgu dorastających dzieci. Wieloletnia praca jej zespołu badawczego pokazała, że okres dorastania jest czasem niezwykłej wrażliwości rozwojowej, ale jednocześnie wyjątkowej kreatywności, która powinna zostać dogłębnie poznana i doceniona. Bo chociaż czasem nastolatek sprawia wrażenie, jakby szukał dziury w całym, on musi po prostu… wynaleźć siebie.

źródło opisu: https://mamania.pl/product-pol-371-Wynalezc-siebie-Sekretne-zycie-mozgu-nastolatka.html
źródło okładki: https://mamania.pl/product-pol-371-Wynalezc-siebie-Sekretne-zycie-mozgu-nastolatka.html
Kto wymyślił wakacje?
Katarzyna Sowula
Nasza Księgarniak 2019
Kto wymyślił wakacje? Jak podróżuje się jachtostopem? Czy hippika to jazda na hipopotamach? Czy woda w jeziorze może się gotować, a plaża świecić na niebiesko? Czy półkolonie to pół kolonii? Gdzie powstał Rezerwat Dzikich Dzieci? Czy miasto bywa planszą do gry? Czym jeździ się po welodromie? Czym latem odżywia się mól książkowy? Jak stworzyć własny spacerownik i jakie pamiątki można przywieźć z wakacji? Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań z niezwykłej książki o wakacjach wypełnionej ciekawostkami, inspiracjami do rozmów i pomysłami na to, co można robić w wolnym czasie (nie tylko w wakacje!).

źródło opisu: https://nk.com.pl/kto-wymyslil-wakacje/2687/ksiazka.html#.XbLCfugzYdU
źródło okładki: https://nk.com.pl/kto-wymyslil-wakacje/2687/ksiazka.html#.XbLCfugzYdU