PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu w roku 2023 po raz kolejny uczestniczy w projekcie Instytutu Książki pn. „Dyskusyjne Kluby Książki” skierowanym do bibliotek wojewódzkich. Głównym celem projektu jest promocja kultury literackiej i czytelnictwa, zachęcenie nowych użytkowników do korzystania z bibliotek publicznych oraz popularyzacja idei Dyskusyjnych Klubów Książki w środowiskach do tej pory niezaangażowanych. Biblioteka wojewódzka do udziału
w programie zaprosiła 144 kluby oferując im spotkania autorskie, wykłady, warsztaty oraz szkolenia. W spotkaniach będą uczestniczyć ulubieni i poczytni autorzy, atrakcyjne zajęcia zostaną przeprowadzone przez specjalistów działających w obszarze kultury. Przygotowana oferta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli) na terenie gmin miejskich, wiejskich i miejsko-wiejskich. Podejmowane przez kluby działania popularyzują czytelnictwo i pokazują, że nawyk czytania może być dobrym sposobem na pożyteczne spędzanie wolnego czasu. Działalność klubowa to doskonała okazja do spotkania z pasjonatami książek, dyskusji, podzielenie się wrażeniami na temat przeczytanych książek. Udział bibliotek w projekcie to szansa na rozszerzenie oferty kulturalnej oraz pozyskanie nowych użytkowników, którzy do tej pory nie korzystali z ich usług.


DKKK kryminal net


DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI KRYMINALNEJ - ZBRODNIA WE WTOREK

Gromadzi fanów jednego z najbardziej popularnych i lubianych gatunków literackich. Dyskusje są zwykle sproblematyzowane - konkretna książka lub kilka publikacji to zazwyczaj pretekst do rozmowy na temat szerzej pojętego zagadnienia, np. profilu mordercy czy funkcjonowania jakiegoś motywu literackiego.   

DKKZ zekranizowane net

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI ZEKRANIZOWANEJ

Klubowicze spotykają się w drugie środy miesiąca, by porozmawiać o tytule mającym swoją adaptację filmową lub serialową. Najważniejsza na naszych spotkaniach jest miła, luźna atmosfera, a ekranizacja książki daje dodatkowo szerokie pole do dyskusji i porównań. Kolejnych emocji naszym rozmowom dodaje odwieczne pytanie o wyższość książki nad jej adaptacją lub odwrotnie.

wykolejeni net

DYSKUSYJNY KLUB KOMIKSU WYKOLEJENI

Klub powstał w 2018 r. i od tej pory, nieprzerwanie, łączy osoby spragnione rozmów o wartościowych komiksach, powszechnie nazywanych powieścią graficzną.
Spotykamy się raz w miesiącu; na bieżąco wybieramy omawiane tytuły. Sięgamy zarówno po nowości, jak i komiksy długo obecne na polskim rynku.
Współpracujemy z wrocławską Księgarnią Hiszpańską, w której toczą się nasze dyskusje. Popularyzujemy komiks również poza spotkaniami klubu.


kafel bialoruski dkk

DKK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY„SPADČYNA - DZIEDZICTWO”

 

Ma na celu poznawanie białoruskiej literatury, języka, kultury i tradycji. Jako organizatorzy DKK:

- zapewniamy odbiorcom dodatkową edukację,

- dajemy dzieciom możliwość spędzania wolnego czasu w gronie dzieci migrantów z Białorusi,

- stwarzamy możliwości do samodzielnego rozwoju i pokazania własnej kreatywności,

- dbamy o zachowanie tożsamości białoruskiej w warunkach emigracji.

Chronimy język, tradycje i kulturę Białorusi poprzez: studiowanie dzieł pisarzy białoruskich (klasycznych i współczesnych), rekonstrukcję obrzędowości i przywracanie technik artystycznych w rzemiośle ludowym, kultywowanie przepisów tradycyjnej kuchni białoruskiej, tworzenie klubów konwersacyjnych i dyskusyjnych.

 

370242267 345542251210697 8263654386957601260 n

NOWY DYSKUSYJNY KLUB

 

Spotkania odbywac się będą w Bibliotece Niemieckiej, Sala nr 11, I piętro DBP.