PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

10-06-2022 (Piątek)
godz. 17:30 - 19:00
DBP, Sala 35, III piętro
Wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie z autorkami niezwykłego albumu Park Grabiszyński. Miejska Puszcza (wyd. Wydawnictwo OVO): Ewą Zacharą, Joanną Stogą, Olgą Szelc i Anitą Baraniecką.

232 strony prezentują miejsce nazwane „niewiarygodnym skarbem pośrodku Wrocławia” przez Petera Wohllebena, autora słynnego „Sekretnego życia drzew”. 270 niezwykłych fotografii przedstawia florę, faunę i codzienne życie parku. Książka zawiera teksty przyrodniczki i Wrocławianki Roku 2020 w kategorii pro-Eko, Małgorzaty Piszczek oraz tajemnicze mapy z legendami pełnymi wspomnień. Radość dla wszystkich obecnych i przyszłych miłośników Parku Grabiszyńskiego. 

Album powstał dzięki pasji i zaangażowaniu społeczników działających w Społecznej Radzie Parku Grabiszyńskiego i Grupie 51, przy wsparciu Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek oraz sponsorów.

„We Wrocławiu nikt nie ma wątpliwości, że Park Grabiszyński jest wyjątkowy. Ale na czym ta jego wyjątkowość polega? Może na tym, że ma najwspanialsze drzewa w mieście? Jednak to Park Szczytnicki jest w tej konkurencji niekwestionowanym liderem. Czy może dlatego, że jest to dawny cmentarz zamieniony na park? Takich parków jest tu wiele. Nie jest też najstarszy, ani nawet największy. Więc co czyni go takim wyjątkowym? Jest najbardziej kochany. Ma liczne grono wiernych przyjaciół, którzy go obronili i którzy o niego dbają, wytrwale pracując na jego rzecz. Według mojej wiedzy jest to też pierwszy park w Polsce, który ma swoją społeczną radę. I ten album jest pięknym dowodem miłości, która otacza to niezwykłe miejsce”.                                                                                                                               
Piotr Tyszko-Chmielowiec, dendrolog, dyrektor Instytutu Drzewa