PolskiEnglishFrançais (France)

 
15-09-2021 (Środa)
godz. 09:00 - 10:30
American Corner, II piętro

Wszystko zaczęło się od Petera H. Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot” i poświęcił ją swojemu nauczycielowi matematyki z siódmej klasy – panu Matsonowi.
 

Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a.

Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

W programie m.in.: zajęcia czytelniczo edukacyjne dla uczniów, przygotowanie prac plastyczno-technicznych z papieru, których motywem przewodnim jest kropka, możliwość gry w planszówki, pojedynek z Kapitanem Ameryką.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Obowiązują zapisy : , 713352215


Uwaga! W czasie prowadzonych w dziale warsztatów dostęp do półek i możliwość zwrotu/wypożyczenia materiałów mogą być ograniczone.