Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
24-11-2020 (Wtorek)
godz. 17:00 - 18:30

Uwaga – kolejna perlekcja z cyklu „Fenomeny popkultury” to wydarzenie online!
Oto link, który pozwoli w tym wydarzeniu uczestniczyć. Kliknij TUTAJ >>


- - - - - - - - - - - - - - - - -

Niedawno ogłoszono produkcję serialowej adaptacji serii  Assassin’s Creed. Historia mariażu gier komputerowych z kinem sięga połowy lat 90. XX wieku i obfituje w nieszablonowe produkcje i postacie. Warto więc przypomnieć sylwetkę człowieka, który w tej gałęzi kultury odegrał niezwykle istotną rolę. Jedni porównują go z Edem Woodem i Tommym Wiseau, inni piszą, że zniszczył rynek filmowych adaptacji gier. Internauci pierwszej dekady XXI w. otwarcie życzyli mu śmierci, podpisywali petycje, by przestał tworzyć filmy, wymyślali dla niego najróżniejsze obelgi. Czy jednak faktycznie Uwe Boll był tak koszmarnym twórcą? Skąd pozyskiwał wielomilionowe sumy na swoje dzieła? Dlaczego się pojawił i dlaczego dość szybko zniknął? Jak ocenić jego twórczość po ponad 10 latach od najgłośniejszych porażek, takich jak „BloodRayne” i „Dungeon Siege”. O tym, bez zbędnego sarkazmu i pastwienia się nad niemieckim reżyserem, opowie Szymon Makuch.
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„Fenomeny popkultury” to cykl popularnonaukowych prelekcji poświęconych ważnym zjawiskom kultury popularnej.

dr Szymon Makuch – wiceprezes Stowarzyszenia Badaczy Popkultury Trickster, współzałożyciel Stowarzyszenia Badania i Rozwoju Gier "GameUP", wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Prywatnie miłośnik serialu "Supernatural" oraz człowiek, który oglądał wszystkie części "Terminatora" po kilkanaście razy. Badacz ekonomicznych aspektów rynku gier i filmów.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Cykl organizowany we współpracy pomiędzy Dolnośląską Biblioteką i Stowarzyszeniem Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster”
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Zobacz też na Facebooku >>