Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
20-10-2020 (Wtorek)
godz. 17:00 - 18:30

Uwaga – kolejna perlekcja z cyklu „Fenomeny popkultury” to wydarzenie online!
Oto link, który pozwoli w tym wydarzeniu uczestniczyć. Kliknij TUTAJ >>


- - - - - - - - - - - - - - - - -

Spotkanie, które poprowadzi Michał Wolski, będzie poświęcone filmowemu uniwersum „Gwiezdnych wojen”. W grudniu ubiegłego roku mogliśmy się przekonać, jak (na ten moment) prezentuje się ono na srebrnym ekranie, więc to dobra chwila, żeby przyjrzeć się jego początkom z perspektywy czasu. Opowiemy więc sobie, jakie były inspiracje George'a Lucasa, jakie czynniki zdecydowały o takiej, a nie innej estetyce świata przedstawionego, oraz w jaki sposób podjęto się jego konserwacji - tak że współcześnie ma on (słusznie) status kultowego.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„Fenomeny popkultury” to cykl popularnonaukowych prelekcji poświęconych ważnym zjawiskom kultury popularnej.

Michał Wolski – doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej UWr, prezes Stowarzyszenia Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster”. Autor dwóch książek poświęconych wampirom w kulturze i szeregu artykułów poświęconych różnym fenomenom literatury i kultury popularnej, w tym „Gwiezdnym wojnom”. Ze środowiskiem fanów Gwiezdnej Sagi związany przez wiele lat jako uczestnik – później współorganizator – Spotkań Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu, a także redaktor witryny Bastion Polskich Fanów Star Wars, w latach 2008-2012 prowadzący poświęconą Gwiezdnej Sadze audycję radiową „Pora Imperatora” (wcześniej współprowadzący podcast gwiezdnowojenny pt. StarCast) oraz jeden z pierwszych redaktorów polskiej wikipedii poświęconej „Gwiezdnym wojnom” – Biblioteki Ossus.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Cykl organizowany we współpracy pomiędzy Dolnośląską Biblioteką i Stowarzyszeniem Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster”
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Zobacz też na Facebooku >>