Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
24-06-2020 (Środa)
godz. 18:00 - 21:00
[wydarzenie online]

Zapraszamy na drugie warsztaty z cyklu „Klimatyczna Dolnośląska”.

Kryzys klimatyczny to nie tylko zagrożenie dla ziemskiego ekosystemu, społeczeństw i systemu gospodarczego, ale także czynnik, który ma ogromny wpływ na nasze życie wewnętrzne. Psycholodzy coraz częściej wskazują na związek zmian klimatycznych z zaburzeniami lękowymi i wzrostem agresji oraz przemocy międzygrupowej. Sygnalizują także zagrożenia związane z depresją klimatyczną i stresem pretraumatycznym, co w sposób szczególny dotyczy osób świadomych wagi problemu. Okazuje się, że osobiste wypalenie może być równie szkodliwe dla klimatu, jak spalanie paliw kopalnych.

Podczas kolejnych warsztatów prowadzonych przez edukatorów EkoCentrum Wrocław (tym razem w wersji online) zobaczymy, jak zmiany klimatu mogą wpływać na nasz nastrój, spróbujemy nazwać i zrozumieć nasze emocje, a także zastanowimy się, jak je „obsługiwać”.
 
► UWAGA! Warsztaty online będą prowadzone metodami aktywnymi, z wykorzystaniem kamer, mikrofonów i komputerów uczestniczek i uczestników. Liczba miejsc jest OGRANICZONA do 20. Decyduje kolejność rejestracji. Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 16 lat.
 
► Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem serwisu Zoom. Aby wziąć udział w spotkaniu należy się wcześniej zarejestrować pod tym linkiem >>.
Hasło: eko2020
 
► Kontakt z organizatorem wydarzenia: ., tel 71 33 -52 -253
 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
★ PROWADZĄCY ★

Aneta Osuch – wykształcenie wyższe filozoficzne (UWr), w tym uprawnienia pedagogiczne, obecnie kończy psychologię (SWPS). Od 2008 r. uczestniczy w realizacji projektów dotyczących edukacji ekologicznej, edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej w Fundacji EkoRozwoju. Prowadzi zajęcia dot. gospodarki odpadami, zrównoważonej i odpowiedzialnej konsumpcji, zmian klimatu, praw człowieka i zwierząt oraz ochrony przyrody. Udziela wsparcia psychologicznego osobom doświadczającym depresji klimatycznej. Absolwentka Szkoły Trenerów Umiejętności Interpersonalnych. Edukatorka EkoCentrum Wrocław i aktywistka klimatyczna.

Arkadiusz Wierzba – polonista i kulturoznawca, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, studiował również filozofię (PAT) oraz informatykę stosowaną (UEK). Współpracuje z Fundacją EkoRozwoju i Stowarzyszeniem EKO-UNIA przy projektach związanych m.in. z problematyką zmian klimatu i jakości powietrza, globalnych zależności, odpowiedzialnej konsumpcji, praw człowieka i zwierząt. Absolwent Szkoły Trenerów Umiejętności Interpersonalnych. Edukator w EkoCentrum Wrocław. Aktywista Dolnośląskiego Alarmu Smogowego.
- - - - - - - - - - - - - - - - - -