Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
25-03-2020 (Środa)
godz. 18:00 - 19:30
Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro

Uwaga! Z powodu zamknięcia Biblioteki spotkanie odbędzie się w innym terminie. Datę i godzinę podamy na naszej stronie internetowej.

Minęło dziesięć lat od debiutu pisarki, która zdobyła serca Czytelników i jest przez nich nazywana dilerką emocji. Debiutancką książką było „Bez przebaczenia”. Nawiązuje do niej powieść „Bez pożegnania”, której premiera będzie miała miejsce podczas spotkania z Autorką w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej. Oba utwory łączy postać bohatera, porucznika Piotra Sadowskiego.

Serdecznie zapraszamy na to jubileuszowe spotkanie, organizowane we współpracy z Wydawnictwem Burda Książki. A skoro będzie połączone z premierą, to pojawi się okazja do zdobycia autografu autorki na książce, której jeszcze nie ma na rynku! Będzie też do nabycia wznowienie wspomnianego wyżej debiutu.

- - - - - - - - - - - - -
Publikowane poniżej materiały o książce i jej Autorce pochodzą od wydawcy.

„Bez pożegnania” to kontynuacja bestsellerowej debiutanckiej powieści „Bez przebaczenia”. Tym razem autorka przedstawia trudną rzeczywistość żołnierzy z zespołem stresu pourazowego (PTSD) oraz ich rodzin. To świat, w którym jedyną nadzieją jest miłość.

Niektóre rany leczy czas. Inne może uzdrowić tylko miłość.

Jacek Krall śni o wojnie. Chyba że akurat desperacko robi wszystko, by stracić świadomość, nim nadejdą koszmary. Gdy przenosi się do Orzysza, pod skrzydła pułkownika Piotra Sadowskiego, znajduje się na skraju wyczerpania. Silny zespół stresu pourazowego i wyrzuty sumienia związane z tragicznie zakończoną misją wojskową sprawiły, że doszedł do ściany. Wreszcie decyduje się poprosić o pomoc.
Weronika Szuwarska poniosła największą z możliwych strat. By zapomnieć o przeszłości, poświęca się pracy terapeutki. Gdy w jej gabinecie pojawia się przystojny, tajemniczy żołnierz, na którego od pewnego czasu stale się natyka, serce pani psycholog wreszcie się budzi. To nie będzie standardowa terapia. A na pewno najtrudniejsza w jej karierze. I najważniejsza.

Tymczasem Piotr Sadowski i jego żona Paulina muszą stawić czoła rodzinnym problemom. A także przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć. Gdy dawny wróg wyjdzie na wolność, ich życie znajdzie się w niebezpieczeństwie, a losy obu par splotą się nierozerwalnie.

I choć miłość to potężna siła, tym razem jej zwycięstwo zawiśnie na włosku.
- - - - - - - - - - - - -
Agnieszka Lingas-Łoniewska – wrocławska pisarka. Autorka prawie czterdziestu bestsellerowych powieści, stanowiących elektryzujący miks gatunków: romansu, dramatu i sensacji. Kocha zwierzęta, ma cztery koty i psa. Od lat prowadzi autorską akcję „Karma zamiast Kwiatka” i na swoich spotkaniach autorskich zbiera dla zwierzaków karmę, którą przekazuje potem do wrocławskich fundacji. W 2016 roku zajęła II miejsce w plebiscycie „Kobieta Wpływowa”, prowadzonym przez „Gazetę Wrocławską”. Od 2017 roku jest członkinią Kapituły Literackiego Debiutu Roku. W wolnym czasie, kiedy nie pisze (a czasem się jej to zdarza!), bardzo lubi czytać i oglądać seriale kryminalne. Jej pasją są także nordic walking i robótki ręczne. W 2019 roku nakładem wydawnictwa Burda ukazały się jej cztery najnowsze powieści: „Randka z Hugo Bosym”, „Tylko raz w roku” oraz „Kastor” i „Polluks”, dwa tomy uwielbianej przez czytelniczki serii „Bezlitosna siła”, a także wznowienie debiutanckiej powieści „Bez przebaczenia” o losach porucznika Piotra Sadowskiego.